سیاست‌های اشتباه مدیرعامل فولاد مبارکه

سپاهان در لیگ هفدهم ضعیف ترین شروع تاریخ خود را تجربه می کند، آنها در 8 هفته ابتدایی تنها 7 امتیاز کسب کرده اند و در کل تنها یک بار پیروز شده اند ......

سپاهان در لیگ هفدهم ضعیف ترین شروع تاریخ خود را تجربه می کند، آنها در 8 هفته ابتدایی تنها 7 امتیاز کسب کرده اند و در کل تنها یک بار پیروز شده اند.

به گزارش مدال به نقل لز  "ورزش سه" ، این آمار برای تیمی که بیشترین قهرمانی لیگ برتر را کسب کرده است دقیقاً فاجعه به حساب می آید، در هیچ دوره ای از لیگ برتر سابقه نداشته است سپاهان پس از گذشت 8 هفته تنها 7 امتیاز کسب کند و تا این حد هوادارانش را ناامید کند.

وقتی یک مجموعه در طول چند سال به اهداف خود نمی رسد و مدام دچار ناکامی می شود بدون شک تقصیرات متوجه راس هرم مدیریتی آن مجموعه می شود. در سپاهان نیز باید مقصر اول این ناکامی ها را شخص بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه بدانیم که با گماردن افراد ضعیف و بدون رزومه در راس مدیریت باشگاه محبوب اصفهان زمینه ساز احوال ناخوش این سال های سپاهان شده است. او در سال های اخیر از اصغر باقریان و محسن طاهری به عنوان مدیرعامل و مدیرانی ضعیف در هیئت مدیره باشگاه اصفهانی استفاده کرده است و با در پیش گرفتن سیاست صرفه جویی، نقش اصلی را در نتایج اسفبار سه فصل اخیر سپاهان ایفا کرده است.

بخش عمده اى از علل حال و روز ناخوش سپاهان این فصل را باید در نحوه مدیریت محسن طاهرى، مدیرعامل کنونى این باشگاه جستجو کنیم، مدیرعاملی غیر اصفهانی که پیش از این اصلاً رزومه قابل توجهی نداشته است و در حال حاضر نیز علاوه بر مدیرعاملی، سرمربیگری تیم هندبال سپاهان را نیز بر عهده دارد. او فصل گذشته وقتی از میانه راه مدیرعامل سپاهان شد با این استدلال که تیم هندبال با تفکرات او بسته شده است و نمی تواند میانه راه آن را رها کند تا پایان فصل به مربیگری اش در کنار مدیرعاملی ادامه داد؛ اما در فصل جدید خبری از استعفا نبود و گویا او نتوانست قید قرارداد چند ده میلیونی اش در تیم هندبال را بزند و تمام و کمال به امورات باشگاه بچسبد.

برای سپاهان، پر افتخارترین تیم ایران این فاجعه مدیریتی است که مدیرعاملش با تمام تمرکز و حواس به امورات باشگاه نپردازد و در کنار این شغل، سرمربی تیم هندبال باشگاه هم باشد! باشگاه سپاهان با انبوهی از مسئولیت ها در حوزه های ورزشی و تیمداری، مدیر عاملی تمام وقت می خواهد. طاهری هر چقدر هم که با درایت و حواس جمع باشد، با سرمربیگری تیم هندبال بخش عمده ای از تمرکز و انرژی خود را صرف این تیم می کند و بخشی از وظایف مدیرعاملیش فراموش می شود.

شاید بهتر باشد مدیرعامل سپاهان علاوه بر جریمه اعضای تیم فوتبال، خود را نیز جریمه کند، قطعاً او و اعضای هیئت مدیره سپاهان نیز در این ناکامی ها نقش دارند، نقشی چه بسا فراتر از بازیکنان و کادر فنی.

منبع : اصفهان فوتبال

 

تگ ها


اخبار روز سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال