سیاسی کاری عربستان و امارات زیر ذره بین فیفا

مقامات فیفا در چند روز آینده مسئولان ورزش عربستان و امارات را ملاقات خواهند کرد و از آن ها توضیح خواهند خواست ......

مقامات فیفا در چند روز آینده مسئولان ورزش عربستان و امارات را ملاقات خواهند کرد و از آن ها توضیح خواهند خواست.
 فدراسیون جهانی فوتبال به صراحت دریافته است که عربستان و امارات بر علیه قطر مشغول سیاسی کاری هستند و در برخی موارد این کشور را بلوک کرده اند. به همین خاطر تحقیقات در مورد نقض قوانین عدم دخالت سیاست در ورزش آغاز شده و حتی احتمال محرومیت عربستان از جام جهانی نیز وجود دارد.
به نقل از روزنامه آ اس اسپانیا، مدیران اجرایی فیفا بر روی سیاسی کاری های فوتبال تحقیق کرده اند که نشان می دهد عربستان و امارات در چند ماه گذشته قطر را تحریم کرده اند و مسئولان فیفا به زودی مقامات عربستانی را ملاقات خواهند کرد. نتیجه این کار برای عربستان خطرناک است و حتی ممکن است حضور آن ها در جام جهانی روسیه را تحت تأثیر قرار دهد
فیفا در مورد رشد سیاسی کاری که در آن عربستان و امارات بر علیه قطر به عنوان میزبان جام جهانی 2022 می جنگند نگران است.
در جریان برگزاری جام خلیج که در دسامبر برگزار شد، هشت کشور شرکت داشتند که قطر مجبور به برگزاری بازی هایش در کشور کویت شد.
رسانه های عربستانی به مردم بحرین پیشنهاد دادند تا تروریست های قطری را بکشند و امتیازات ویژه ای بگیرند. انتشار این خبر خصمانه بر علیه بازیکنان و تیم قطر، موجی از نگرانی را در میان AFC و FIFA پدید آورد و جو را ملتهب ساخت.
دیگر مسائل مانند امتناع عربستان و امارات از بازی در قطر به واسطه هشدار به هر دو کشور نسبت به عواقب این کار سریعاً توسط AFC حل و فصل گردید. اما باشگاه الغرافه اولین کارشکنی ها را بعد از سفر به ابوظبی برای دیدار با الجزیره امارات مشاهده کرد. پرواز عمان به سوی امارات (امارات پرواز مستقیم از سوی قطر را ممنوع کرده است) با 8 ساعت تاخیر انجام شد و دلیل مقامات اماراتی این بود که در شرایط مه آلود هواپیما نمی تواند فرود بیاید. اما AFC دریافت که این یک بهانه بود و دیگر پروازها در همان ساعت بر روی فرودگاه امارات بدون هیچ مشکل و تاخیری به زمین نشستند.
فیفا نمی خواهد این سیاسی کاری ها بیش از این ادامه داشته باشد و سریعاً از طریق AFC به این قضیه ورود خواهد کرد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال