سیامک نعمتی: اگر وزیر پرسپولیسی بود که برانکو فراری نمی‌شد

زننده گل سه امتیازی پرسپولیس برابر فولاد خوزستان که منجر به هزار امتیازی این تیم در تاریخ لیگ برتر شد، پاسخ اتهامات رقبا درباره توجه و حمایت برای دستیابی به قهرمانی را داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سیامک نعمتی، هافبک شوتزن و گلزن پرسپولیس در جدال با فولاد خوزستان نیز توانست با گل ارزشمشند خود این تیم را در مسیر قهرمانی یک گام دیگر به هدفش نزدیک کند. او با ادعای اینکه از دوران حضور در پیکان نیز آماده‌تر است پاسخ برخی اتهامات علیه این باشگاه را نیز داد.

بازی برابر فولاد هم با پیروزی تیم‌ شما پایان یافت تا شرایط کاملا برای قهرمانی مهیا باشد.


دقیقا همینطور است و واقعا خوشحال هستیم که توانستیم به هدفی که داشتیم نزدیک‌تر شویم. هیچ چیز برای ما تمام شده نیست و همچنان باید به دنبال امتیازات بیشتر باشیم. فولاد تیم فوق العاده‌ای است و در نیمه اول هم کاملا کار را برای ما سخت کرده بودند اما با تدابیری که کادرفنی در نیمه دوم به کار گرفت توانستیم در ۴۵ دقیقه دوم شرایط را تغییر دهیم و کاملا روی بازی تسلط داشتیم و حتی موقعیتی به آنها ندادیم. ما به یک پیروزی دیگر برای قهرمانی نیاز داریم و البته بعد از آن کار اصلی ما شروع می‌شود.

پس به دنبال رکوردشکنی در ادامه فصل هم خواهید بود؟


مطمئنا این هدف بزرگ ماست. باید طی بازی‌های باقیمانده به امتیازات حداکثری دست پیدا کنیم تا بتوانیم یک رکورد خارق العاده و شاید تاریخی را ثبت کنیم. اولین هدف ما این بود که به پوکر برسیم و این اتفاق مسلما شاید سال‌ها دست نیافتنی باقی بماند. رسیدن به حداکثر امتیازات هم می‌تواند یک خاطره خوب از این بازیکنان در تاریخ شکل دهد و باید برای آن هم بجنگیم.

بعد از شروع دوباره فوتبال تو هم از نظر آمادگی شرایط خوبی را دنبال می‌کند و برابر فولاد هم تیم را به امتیاز هزارم در تاریخ لیگ برتر رساندی.


اصلا از این موضوع خبر نداشتم و بعد از بازی از آن مطلع شدم. خیلی خوشحالم که توانستم برای تیم مثمرثمر باشم و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد. طی این مدت گل‌های حساسی زدم که مطمئنا با تلاش دیگر بازیکنان بوده است. در خصوص آمادگی هم باید بگویم واقعا خودم هم این حس را دارم. حتی از دوران حضور در پیکان هم آماده تر هستم و کاهش وزن بیشتری داشتم که این موضوع به من کمک کرده است. الان ۷۵.۵ کیلو هستم و ۶ کیلو کاهش وزن داشتم و همین مساله کمک زیادی به من کرده است و امیدوارم این روند را حفظ کنم تا در آسیا نیز بتوانیم به خواسته‌مان برسیم.

از لیگ قهرمانان گفتی و البته واقعا کار دشوار و شاید غیرممکنی در پیش داشته باشید.


متاسفانه طی دو بازی اخیر تنها یک امتیاز کسب کردیم و نتوانستیم به بردی دست پیدا کنیم. این موضوع قطعا کار را برای ما سخت کرده است اما ما ناامید نیستیم. همانطور که دو فصل قبل نیز توانستیم اتفاق بزرگی را رقم بزنیم و در اوج محرومیت به فینال راه پیدا کردیم باید از ۴ بازی باقیمانده به بهترین شکل استفاده کنیم. فوتبال هیچ رویی ندارد و اگر با تمرکز بالا برابر رقبا حاضر شویم امیدوارم که صعود در دسترس ما قرار گیرد.

طی روزهای اخیر و بعد از پوکر قهرمانی بار دیگر هجمه علیه تیم شما شدت گرفت و این موفقیت را بر پایه حمایت‌ها می‌دانند؟


در تمام این مدت تلاش کردیم تا در زمین حرف بزنیم. در زمین باختیم و پیروزی‌های بزرگی کسب کردیم. هیچ وقت هم شکست را به گردن کسی نینداختیم و لذت پیروزی‌ها هم برای ما کمتر از ۲۴ ساعت طول کشید و تمرکزمان را روی بازی بعدی قرار دادیم. این واقعا راز موفقیت ما بوده است. حمایت از چه کسی و کجا؟ اگر وزیر حمایت می‌کرد خودم شخصا از سال ۹۶ طلب نداشتم. اگر وزیر حمایت می‌کرد برانکو بعد از آن موفقیت ها فراری نمی‌شد. آقای وزیر چرا وقتی برانکو یک سال پولی دریافت نکرد و هیچ حرفی نمی‌زد از تیم حمایت نکرد؟ آیا برانکو تیم را در میانه فصل و در حالی که فاصله چندانی به بازی نمانده بود رها کرد؟ ما به تیم احساس مسوولیت می‌کنیم. چرا فکر می‌کنید در تیم ما مشکلی وجود ندارد؟ حاشیه‌ای نیست؟ مگر می‌شود تیمی به بزرگی پرسپولیس مشکل نداشته باشد؟ اما ما در طول تمرین و خصوصا بازی به هیچ چیز فکر نمی‌کنیم. بعد از بازی هم بهانه جویی نمی‌کنیم و دنبال مقصر نیستیم. ما این پیراهن را انتخاب کردیم و وظیفه ما در تمرین و مسابقه مشخص می‌شود. اینکه برای پول چه کسی حرف بزند و برای مشکلات چه کسی بجنگد برعهده ما نیست. اما برخی دوستان عادت کرده‌اند برای پوشش ضعف خود به این طناب چنگ بزنند و دنبال بهانه باشند. این بهانه هم حدی دارد و مطمئنا روزی هواداران آنها می‌فهمند که اشکال از جای دیگری است. وقتی محروم شدیم و ۱۳ بازیکن داشتیم جنگیدیم. پول نبود جنگیدیم. مصدوم شدیم بازی کردیم و نه هواپیمای شخصی داشتیم تا برخلاف تیم های آسیایی با خیالی آسوده مسیر را طی کنیم اما حرفی نزدیم. اینقدر که روی تیم ما تمرکز کردند اگر روی ضعف و مشکلات خودشان تمرکز می‌کردند قطعا موفقیت بیشتری نصیب‌شان می‌شد.

بیشتر بخوانید:

برانکو: یحیی آینده مربیگری فوتبال ایران است

پاسخ مهدی ترابی به همه شایعات!

 

 

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران برانکو ایوانکوویچ سیامک نعمتی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال