سیاه یا مشکی مسئله این است!

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت: اصلا هم روزگار غریبی نیست نازنین. اسمت را عوض می کنند که حساب کار دستت بیاید که کت تن ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت: اصلا هم روزگار غریبی نیست نازنین. اسمت را عوض می کنند که حساب کار دستت بیاید که کت تن کیست. تو هم شیطنت می کنی و یک اسمی می گذاری که عین اسم قبلی باشد که طرف بفهمد خیلی هم کت تنش نیست. در حقیقت کت تن هیچ کدام ما نیست نازنین. مدتهاست که ما لختیم و خودمان خبر نداریم و هیچ کودکی هم نیست که فریاد بزند این آقا لخت است. بچه ها دیگر به خیابان نمی آیند.
آنها مدتهاست هر کدام یک گوشی و تبلت دست گرفته اند و دارند آنلاین بانک ها و حساب های خصوصی را هک می کنند! ما تنها مانده ایم و کسی نیست یادمان بیندازد که کتی تنمان نیست که اسمش را بگذاریم ابومسلم یا سیاه جامگان یا مشکی پوشان دیار خراسان! چند وقت دیگر به این اسم هم گیر می دهند و بعد نوبت می رسد به تیم تیره پوشان خطه شمال شرق! بعدتر دوباره گیر می دهند و اسم تیمشان را می گذارند «بلک کلوز آف ایست نورث » یا حتی نمونه بهترش «البسین سواد فی ولایه خراسان»! آنقدر اسم عوض می کنند تا تیمشان سقوط کند و مالکش تیم را رها کند و سر به بیابان بگذارد و یک تیم خصوصی دیگر هم کله پا شود!
بله نازنین من! روزگار ما اینطوری است. رسم روزگار ما هم اینطوری است. اسم عوض می کنیم. اسم این خیابان را برمی داریم و یک اسم دیگر می گذاریم روی آن و خلاص. اسم ها را که عوض کنیم، آمارهای رسمی دست نمی خورند و ما مردان آمارهای رسمی هستیم. مردانی که باید فلان قدر پرونده تحویل بدهیم تا احساس کنیم که کار به درستی انجام شده. این جزو کار ما نیست که کاری را درست انجام دهیم. فقط باید به گونه ای انجامش بدهیم که دو سه نفر مقام بالادستی دلشان غنج برود! بقیه اش مهم نیست. مردم از خودمانند. می فهمند که ما هم غم نان داریم.
بله نازنین ! اسم سیاه جامگان را می گذاریم مشکی پوشان! چرا؟ چون سیاه جامگان آدم های بدی بوده اند ولی مشکی پوشان آدم های خوبی هستند! اینجا ما سیاه را رنگ بد و مشکی را رنگ خوبی می دانیم. اینجا حتی داشته ایم آدم متعصبی که وقتی داخل چلوکباب رفته تأکید  کرده که برایش به جای نوشابه مشکی نوشابه سیاه بیاورند که مسئله ای پیش نیاید. ما اینطور مردمانی هستیم.
غصه نخور نازنین! ما مردمان بافکری هستیم. خلاقیم. مدام چرخ را از نو اختراع می کنیم. مدام به پرسپولیس می گوییم پیروزی و فکر می کنیم بالاخره مردم کوتاه می آیند. مدام اسم ابومسلم را عوض می کنیم و فکر می کنیم مردم هم بالاخره خسته می شوند. نمی شوند ولی مهم نیست. ما به دنبال این نیستیم که مردم راضی باشند.همین که «جناب بنده» و «حضرت خودمان» احساس بکنیم که کار مفیدی انجام داده ایم کافی است!
حالا فهمیدی نازنین؟ فهمیدی چرا باید روز بازی با استقلال در باشگاه را پلمب کنیم؟ که چرا باید اسم سیاه جامگان تبدیل به مشکی پوشان شود؟ حالا فهمیدی چرا اسم پرسپولیس را به پیروزی تبدیل کردیم؟ حالا فهمیدی چرا پاس تهران را که داشت مثل بچه آدم در تهران زندگی می کرد را فرستادیم همدان که با خاطره ها عجین شود؟ فهمیدی چرا دیگر از هما و کارگر و دارایی و بانک ملی و بقیه تیم ها خبری نیست؟ چون ما درگیر اسمیم برادر. ما درگیر اسمیم. آن مثال اسم مار و شکل مار را شنیده ای؟ این اسم مار است که باید عوض شود. شکل مار که تغییری نمی کند.

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال