سیدعباسی: هر سیاهی تیام نمی شود/ صیادمنش آینده خوبی دارد

سیدداود سیدعباسی معتقد بود دیدار این هفته استقلال و سایپا به قدری نزدیک به هم خواهد بود که هرگز نمیتوان نتیجه اش را پیشبینی کرد ......

سیدداود سیدعباسی معتقد بود دیدار این هفته استقلال و سایپا به قدری نزدیک به هم خواهد بود که هرگز نمی‌توان نتیجه اش را پیش‌بینی کرد. با هم مصاحبه جدید او را می خوانیم:
* شرایط استقلال در آستانه دیدار با سایپا را چطور ارزیابی می‌کنید؟
آخرین بازی استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان را به دقت دیدم. بار دیگر اثبات شد هر زمان این تیم به جوانانش اعتماد کرد، ضرر نکرد. اتفاقی که به یاد دارم امیر قلعه‌نویی هم در اولین سال حضورش در استقلال انجام داد. او به محض ورود به استقلال بازیکنان بزرگ را کنار گذاشت؛ افرادی مانند ستار همدانی، سیروس دین‌محمدی، مهدی هاشمی‌نسب، به نوعی جواد زرینچه، هادی طباطبایی، سهراب بختیاری زاده و بقیه و در عوض جوانانی مانند پیروز قربانی، امیرحسین صادقی، وحید طالب‌لو، خود من، رضا عنایتی و این تیپ بازیکنان که همه با انگیزه بودیم و هر کاری برای تیم می‌کردیم را آورد.
* چرا این حرف را می‌زنید؟
چون دو فصل پیش که توفیق اجباری به علیرضا منصوریان رو کرد و پنجره نقل و انتقالاتی این تیم بسته شد استقلال با اتکا به جوانانی مانند فرشید اسماعیلی، میلاد زکی‌پور، امید نورافکن و محسن کریمی توانست آن بازی‌های خوب را ارائه دهد و نایب‌قهرمان شود، اما در پایان فصل منصوریان اشتباه بزرگی کرد و بازیکنان بزرگ را به تیم آورد و آن اتفاقات برای تیم رخ داد.
* الان استقلال می‌تواند با این نفرات جوان نتایج بهتری بگیرد؟
بازی اللهیار صیادمنش را دیدم. او بازیکن فوق العاده خوبی است که آینده روشنی در استقلال خواهد داشت. او گل اول را زد و روی گل دوم هم پس از جا گذاشتن دفاع مقابلش مهدی قائدی را در بهترین حالت در موقعیت گلزنی قرار داد. او بهترین فوروارد ایران است. البته یک نکته مهم در ارتباط با کار با جوانان وجود دارد.
* چه نکته‌ای؟
اینکه این بازیکنان را از حواشی موجود در تیم‌های بزرگی مثل استقلال و پرسپولیس حفظ کرد. این دو تیم به نوعی هستند که بازیکنان جوان‌شان با دو بازی خوب و یک گل در معرض انواع و اقسام حاشیه‌ها قرار می‌گیرند. به ویژه الان که این همه فضای مجازی و مسائل این‌چنینی هست.
* نظرتان درباره خارجی‌هایی مانند گرو چیست؟
باز هم به جوانان استقلال اشاره می‌کنم که تا این نفرات در تیم هستند چه نیازی به بازیکن خارجی است؟ اگر هم در مارکت بین‌المللی دنبال بازیکن می‌گردند چشم بسته به بازار نروند. البته انتخاب بازیکنی مانند جپاروف با فکر بود، چون سابقه اش روشن بود ولی همان تیام هم کسی انتظار این درخشش را نداشت. باید دانست که هر سیاهی تیام نیست.
* سایپا را چطور توصیف می‌کنید؟
علی دایی در این سال‌ها در هر تیمی بوده نشان داده توانایی بهره گیری از حداکثر پتانسیل نفراتش را داراست. تیم‌هایش خوب فوتبال بازی می‌کنند و به این دلیل اصلاً نمی‌توانم درباره نتیجه این دیدار حرف بزنم، چون مثل هندوانه در بسته است. هر دو تیم تاکتیکی‌اند و بازیکنان تکنیکی هم دارند. هر دو در یک سطح هستند و ممکن است بالای دو گل داشته باشد و یا اصلاً گلی رد و بدل نشود.

تگ ها


استقلال فوتبال