سیر تحول فوتبال اسپانیا از زمان انجام یک انتقال

ایوان راکیتیچ هافبک کروات بارسلونا طی روزهای گذشته به تیم قبلی خود یعنی سویا بازگشت....

به گزارش "ورزش سه" ایوان راکیتیچ در شهر راینفلدن سوئیس متولد شد. راکیتیچ اگرچه هرگز در کرواسی به میدان نرفته بود اما به خاطر پدرش این ملیت را انتخاب کرد. او ابتدا کار خود را از بازل سوئیس آغاز کرد و راهی تیم جوانان این باشگاه شد.

هافبک کروات نتوانست هیچ عنوانی با بازل کسب کند و فقط دو فصل در این تیم باقی ماند. بعد از حضور در بازل او تصمیم به حضور در آلمان و باشگاه شالکه گرفت؛ جایی که چهار سال از دوران فوتبال خود را در آن سپری کرد. سر انجام بعد از شالکه او به سویا آمد تا درخشش در این تیم آغاز کند.

راکیتیچ بعد از حضور در سویا با این تیم دست به تاریخ سازی زد و قبل از اینکه راهی بارسلونا شود با باشگاه آندولسی به مقام قهرمانی رقابت‌های لیگ اروپا دست یافت. با این حال راکیتیچ بعد از پشت سر گذاشتن چند فصل در بارسلونا روز سه شنبه یک سپتامبر ۲۰۲۰ به سویا بازگشت؛ باشگاهی که در واقع خانه او محسوب می شود.

نکته جالب اما به پاسخ این سوال مربوط می‌شود که از زمان جدایی راکیتیچ از سویا و بازگشت او به این تیم که چند روز پیش اتفاق افتاد، چه تحولاتی در فوتبال اسپانیا رخ داده است. در سال ۲۰۱۴ که راکیتیچ سویا را به مقصد بارسا ترک کرد، اتلتیکو مادرید مقام قهرمانی لالیگا دست یافته بود. در حالی که دیگر باشگاه پایتخت یعنی رئال مادرید با پیروزی در مقابل بارسلونا در فینال کوپا دل ری، فاتح این جام شده بود.

در اروپا رئال مادرید با یک پیروزی دراماتیک مقابل اتلتیکو مادرید که ضربه سر دقیقه ۹۳ سرخیو راموس تاثیر زیادی در آن داشت، به دهمین قهرمانی خود در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا دست یافت. لوس بلانکوس بعد از آن نیز سه بار دیگر موفق به انجام این مهم شد. همچنین کریستیانو رونالدو نیز بعد از ارائه عملکرد درخشان موفق شد جایزه توپ طلا را در سال ۲۰۱۴ از آن خود کند.

تنها رقابتی که تغییر چندانی در آن ایجاد نشد مسابقات لیگ اروپا بود. از این گذشته هم در سال ۲۰۱۴ و هم ۲۰۲۰ این سویا بود که به ترتیب بعد از پیروزی مقابل تیم های پورتو و اینترمیلان به مقام قهرمانی دست یافت.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


سویا ایوان راکیتیچ بارسلونا