سیر نزولی استقلال واتفاق بد بعد از استراماچونی/مجیدی کجا می‌رود؟

تیم فوتبال استقلال که در آخرین روز حضور استراماچونی در این تیم به صدر جدول لیگ برتر رسید، پس از جدایی وی و حضور فرهاد مجیدی سیر نزولی در پیش گرفته و هر هفته از صدر جدول دورتر می‌شود....

به گزارش خبرنگار مهر، روزی که آندره استراماچونی استقلال و ایران را برای همیشه ترک کرد، تیمش را در صدر جدول تحویل داد. آبی‌ها بعد از سال‌ها دوری از صدر جدول با استراماچونی یکبار دیگر بالانشینی در لیگ را تجربه کردند. صدرنشینی که البته برای آنها خوش یُمن نبود و بعد از آن سرمربی ایتالیایی آبی‌ها تهران را ترک کرد.

روزی که استراماچونی برای آخرین بار روی نیمکت آبی‌ها نشست، این تیم در پایان هفته سیزدهم با ۷ پیروزی، ۴ مساوی، ۲ شکست، ۲۶ گل زده، ۱۲ گل خورده و ۲۵ امتیاز در صدر جدول قرار داشت و امروز آنها با ۲۲ بازی، ۱۰ پیروزی، ۷ مساوی، ۵ شکست، ۴۱ گل زده، ۲۵ گل خورده و ۳۷ امتیاز در رده پنجم جای گرفته اند. 

گرچه فرهاد مجیدی کارش را در استقلال با دو پیروزی در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا مقابل الکویت و الریان آغاز کرد، اما تیمش رفته رفته افت کرد و نه تنها بازی به بازی از نشاط، شادابی و ارائه بازیهای تماشاگر پسند دور شد، بلکه آبی‌ها امتیازات مهمی را هم از دست دادند تا در پایان هفته بیست و دوم فاصله این تیم با صدر جدول به ۱۳ امتیاز برسد. فاصله‌ای که جبران کردن آن بعید به نظر می رسد.

استقلال با فرهاد مجیدی در لیگ برتر کارش را با پیروزی خانگی ۲ بر یک مقابل نفت مسجد سلیمان آغاز کرد و با مساوی ۲-۲ در دربی ادامه داد. این تیم سپس در تهران ذوب آهن را ۲ بر یک شکست داد و بعد از آن در سیرجان مغلوب گل گهر پایین جدولی شد. آبی‌ها بعد از شروع مجدد لیگ در اهواز مقابل فولاد تن به شکست ۲ بر یک دادند و سپس در دیداری خانگی مقابل تیم پایین جدولی سایپا که می تواند یکی از گزینه های سقوط باشد با نتیجه یک - یک متوقف شدند.

این نتایج نشان می‌دهد استقلال در ۳ هفته اخیر با یک تساوی و دو شکست، تنها یک امتیاز از ۹ امتیاز ممکن به دست آورده که این اصلا برای آنها که خود را مدعی می دانند خوب نیست. در این میان فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی جوان آبی ها مسیری را در پیش گرفته که مشخص نیست انتهایش به ادامه همکاری برای فصل آینده ختم خواهد شد یا جدایی از نیمکت تیم محبوبش.

این نتایج و روند حرکتی این تیم در جدول نشان از سیر نزولی می‌دهد که ادامه آن نه تنها کسب سهمیه آسیا را دشوار و شاید محال کند، بلکه ممکن است همچنان شاهد سقوط این تیم در جدول رده بندی باشیم. آنچه کاملا مشخص است اینکه حالِ استقلال خوب نیست و این تیم نتوانسته رضایت هواداران و مدیران باشگاه را جلب نماید. 

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران فرهاد مجیدی لیگ برتر فوتبال ایران