سیستم کمک داور ویدئویی در جام جهانی 2018 روسیه

یک روزنامه روسی از تصمیم اعضای هیئت بینالمللی فوتبال (IFAB) برای استفاده از سیستم کمکداور ویدئویی در جام جهانی ۲۰۱۸ خبر داد ......

یک روزنامه روسی از تصمیم اعضای هیئت بین‌المللی فوتبال (IFAB) برای ‌استفاده از سیستم کمک‌داور ویدئویی در جام جهانی ۲۰۱۸ خبر داد.
 به نقل از روزنامه ریانووستی روسیه، هیئت بین‌المللی فوتبال (IFAB) به عنوان تنها نهاد قانونگذار در فوتبال قصد دارد استفاده از سیستم کمک‌داور ویدئویی در جام جهانی 2018 روسیه را در نشست ماه جاری میلادی مورد بحث و بررسی قرار دهد.
اولین نشست IFAB در سال 2018 میلادی 22 ماه ژانویه (2 بهمن) در شهر زوریخ سوئیس برگزار می‌شود و اعضای این نهاد بین‌المللی فوتبال برای کمک به داوران جام جهانی 2018 روسیه سعی در تصویب استفاده از سیستم کمک‌داور ویدئویی خواهند داشت.
سیستم VAR یا همان کمک‌داور ویدئویی پیش از این در برخی از لیگ‌های اروپایی همانند ایتالیا، فرانسه و جام کنفدراسیون‌های 2017 روسیه مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
پیش از این جانی اینفانتینو، رئیس سوئیسی فیفا گفته بود که در جام جهانی 2018 روسیه برای اولین‌بار در تاریخ برگزاری این رقابت‌ها سیستم کمک‌داور ویدئویی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
جام جهانی 2018 فوتبال در روزهای 24 خرداد تا 24 تیر ماه 1397 در 12 ورزشگاه 11 شهر روسیه با شرکت 32 تیم برگزار می‌شود. تیم ملی فوتبال ایران در گروه B این رقابت‌ها با پرتغال، اسپانیا و مراکش همگروه است.

تگ ها


اخبار روز فوتبال