سیفی: شاید در اردوی اول تیم ملی نباشم

دارنده ۳ مدال طلای بازی‌های آسیایی گفت: از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت هستم و شاید با هماهنگی با رئیس فدراسیون ووشو در اردوی اول نباشم....

وی در خصوص زمان آغاز اردوهای تیم ملی ووشو و شرایط خود عنوان کرد: طبق اعلام مسئولان فدراسیون از سوم دی‌ماه اردوی تیم ملی ووشو آغاز خواهد شد و قرار است در هر ماه ۱۵ روز اردو برگزار شود و این روند تا پایان سال ادامه داشته باشد. خدا را شکر تمرینات خوبی داشتم و از لحاظ بدنی در شرایط خوبی قرار دارم. کسب طلای چهارم بازی‌های آسیایی باعث شده است که تمام سختی‌ها را تحمل و به شدت تمرین کنم و از همه چیزهای خوب زندگی بگذرم.

سه طلای بازی‌های آسیایی‌ام را با اوجاقی گرفتم

کاپیتان تیم ملی ووشو در خصوص جدایی حسین اوجاقی از تیم ملی ووشو عنوان کرد: قطعاً جای اوجاقی در تیم ملی خالی خواهد بود. این افتخار را داشتم که دو، سه دوره با اوجاقی هم تیمی باشم و پس از آن نیز با هدایت اوجاقی سه طلای بازی‌های آسیایی‌ام را بگیرم. در نخستین حضور در بازی‌های آسیایی، ایشان و مربی چینی حضور داشتند؛ در دوره دوم اوجاقی با رامین موحدنیا، مربی خودم همکاری داشت.  سومین دوره نیز نوروزی، یکی از مربیان زنجان در کنار اوجاقی حضور داشت و در هر سه دوره اوجاقی کوچ کردن من را برعهده داشت.

سیفی با اشاره به کار سخت ووشو ایران در بازی‌های آسیایی، گفت: قطعاً نبود اوجاقی می‌تواند تاثیرگذار باشد، اما امیدوارم با تمهیدات فدراسیون در انتخاب مربیان، بتوانیم در بازی‌های آسیایی نتیجه بگیریم. بازی‌های آسیایی با مسابقات قهرمانی جهان و جام‌جهانی خیلی متفاوت است و بزرگترین و سخت‌ترین رقابت ووشو در دنیا است. تمام قدرت‌های ووشو دنیا در آسیا حضور دارند و برای همین امیدوارم فدراسیون تامل بیشتری در انتخاب مربیان داشته باشد و انتخابی صورت بگیرد تا جالی خالی اوجاقی پر شود.

امیدوارم فدراسیون در انتخاب مربیان تیم ملی دقت کند

وی در خصوص اینکه گزینه‌ای در حد اوجاقی برای هدایت تیم ملی وجود خواهد داشت، گفت: اینکه بخواهیم کسی را با اوجاقی مقایسه کنیم کار درستی نیست و از لحاظ فنی نیز هیچ وقت دو نفر شبیه هم نخواهند بود. مربیانی که خودشان در بازی‌های آسیایی و جهانی به عنوان مربی و بازیکن حضور داشتند و در کنار حسین اوجاقی فعالیت کردند، می‌توانند به تیم ملی در بازی‌های آسیایی کمک کردند. رقیب اصلی ما در بازی‌های آسیایی چین است که این بار میزبان است و به دنبال همه مدال‌های طلا خواهد بود. موضوعی که نشان می‌دهد کار بسیار سختی خواهیم داد و امیدوارم فدراسیون در انتخاب مربی تیم ملی دقت و مربیان با تجربه‌ای را انتخاب کند.

دارنده ۵ مدال طلای ووشو جهان در خصوص حضور در فینال مسابقات جنگویان ووشو گفت: اگر زمان این مسابقات با مبارزاتم تداخل نداشته باشد، حتماً مسابقه خواهم داد. البته قرار بود در مسابقات قهرمانی کشور در قشم نیز حضور داشته باشم، اما متاسفانه سر تمرین پام به شدت پیچ خورد و وضعیت وحشتناکی داشت. در حال حاضر تمریناتم را دارم، اما صد در صد نمی‌توانم روی پام مانور بدهد. موضوعی که شاید باعث شود با رئیس فدراسیون صحبت کنم تا در اردوی اول حضور نداشته باشم.

خداحافظی سخت‌ترین چالش دوران ورزشی‌ام خواهد بود

سیفی در پاسخ به این سوال که برنامه‌ای برای حضور در مسابقات سال آینده وُرد گیمز خواهد داشت، گفت: آخرین حضور ووشو در این مسابقات در سال ۲۰۱۳ و در کلمبیا بود که من، جواد آقایی و حمید قلی‌پور در این مسابقات موفق به کسب مدال طلا شدیم. سال ۲۰۱۷ ووشو در این مسابقات حضور نداشت و نمی‌دانم این دوره حضور دارد یا نه، اما اگر حضور داشته باشم باید ببینم شرایط چگونه خواهد بود و اگر فدراسیون صلاح ببیند در این مسابقات حضور خواهم داشت.

وی با اشاره به سخت‌ترین چالش دوران ورزشی خود، گفت: خداحافظی از ورزش یکی از بزرگترین چالش‌های دوران ورزشی‌ام است و هیچ وقت به این فکر نمی‌کنم که یک روزی قرار است خداحافظی کنم. اینکه نتوانم یک روز مسابقه بدهم خیلی سخت است. ۱۶ سال است که ملی‌پوش هستم و ۲۰ سال است که ورزش می‌کنم و در این مدت روزانه دو نوبت تمرین داشتم و در ۱۵ سال گذشته غیر از دوران مصدومیت، ۶ ماه نیز استراحت نداشتم. شرایطی که باعث می‌شود وقتی به این فکر می‌کنم یک روز قرار است دیگر ورزش حرفه‌ای نکنم، اذیت بشوم و برای همین به آن فکر نکنم. البته فرقی نمی‌کند و یک روزی این داستان نیز برای محسن سیفی قرار است تمام شود و آن روز دوست دارم حتماً به ووشو کشور خدمت کنم. چرا که هر چه در زندگی به دست آوردم از ووشو بوده است و حداقل کاری که می‌توانم بکنم این است که تجربیات خود را به جوانان مملکت انتقال بدهم تا بهترین اتفاقات برای آنها نیز بیفتد.

تگ ها


رزمی وشو