سیف‌الله‌پور: اگر می‌بردند، اکرمی بهترین داور ایران می‌شد

مدیر تیم فوتبال نساجی نسبت به اعتراض فولادی‌ها به داوری و اتفاقات دیدار با این تیم واکنش نشان داد....

به گزارش "ورزش سه"، ایزد سیف‌الله‌پور برد نساجی مقابل فولاد خوزستان را به همه مردم مازندران تبریک گفت و ضمن قدردانی از مدیریت باشگاه اظهار کرد: آقایان حدادیان و امیری، مالک و مدیرعامل باشگاه علی‌رغم مشکلات اقتصادی، برای تیم سنگ تمام گذاشتند و هیچ کمبودی نداریم. همین حمایت‌ها و درایت، تجربه و دانش محمود فکری و کادر فنی موجب شده تا امروز نام نساجی لرزه به اندام هر تیمی بیندازد.

او با بیان اینکه دیدار مقابل فولاد هجمه‌های زیادی به تیم داوری از سوی تیم مقابل وارد شد، عنوان کرد: حسن اکرمی جزو داوران بین‌المللی بوده و همچنین محمدرضا منصوری، کمک داور بازی به همراه آقای فغانی در جام جهانی حضور داشتند. اکرمی اهل استان گلستان است، این چه ربطی به مازندران دارد که دستیار فولاد اکرمی را به مازندران نسبت می‌دهد؟ چنین بهانه‌هایی توهین به جامعه داوری است. بارها نساجی با پرسپولیس، استقلال، سایپا و پیکان بازی کرده و اتفاقاً بارها داوران تهرانی این بازی‌ها را قضاوت کردند، ما الان باید بگوییم چرا داور تهرانی است؟

مدیر تیم فوتبال نساجی ادامه داد: هفته قبل در بازی نساجی مقابل استقلال، رضا کرمانشاهی که اتفاقا اهل تهران است، قضاوت کرد؛ در همان بازی با استقلال تیم داوری چند اشتباه سهوی به ضرر ما کردند و اگر این اشتباهات نبود، باید سه امتیاز کامل را از استقلال می‌گرفتیم؛ پس ما الان باید به جامعه داوری توهین کنیم و بگوییم داور تهرانی گذاشتند تا کار را برای استقلال در بیاورند؟

سیف‌الله‌پور تصریح کرد: اگر ما به فولاد ۲ بر صفر می‌باختیم، تیم داوری از سوی فولادی‌ها بهترین تیم داوری ایران می‌شد و کلی هم از داور تشکر می‌کردند، اما وقتی ما سه گل سالم به ثمر رساندیم، داور بین‌المللی به دروغ شد اهل مازندران و متهم به تبانی.

او اضافه کرد: متاسف هستیم که حرکات منسوخ شده و آماتوری مثل بیرون کشیدن تیم از زمین بازی، از سوی تیم‌هایِ مدعی حرفه‌ای‌گری با آن حجم عظیم از زیرساخت‌های باشگاه‌داری و ورزشگاه اختصاصی، سر می‌زند.

مدیر تیم نساجی تاکید کرد: مربی تیم فولاد بدون توجه به آمار بازی اعلام کرده که تیم فولاد در این بازی سرتر بود و نساجی ضعیف بازی کرد. اگر او نگاهی به مراجع معتبر آماری می‌انداخت و ساخته‌های ذهنی خودش را اعلام نمی‌کرد، هیچ‌وقت چنین آمارهای دروغی ارائه نمی‌داد. طبق آمار، نساجی ۵۱ درصد مالکیت توپ داشته و فولاد ۴۹ درصد، نساجی ۴۰۲ پاس داشت و فولاد ۳۶۳ پاس، دقت پاس نساجی ۷۶ درصد بود و دقت پاس فولاد ۷۴ درصد، چطور با چنین آماری تیم فولاد از نساجی سر بود؟

سیف‌الله‌پور یادآور شد: منابع باشگاه نساجی از بخش خصوصی تأمین می‌شود، اما باشگاه فولاد یک تیم صنعتی است. مبلغ قرارداد سه بازیکن تیم فولاد به اندازه کل مبلغ قرارداد بازیکنان تیم نساجی است، اما با این حال طبق آمار، نساجی تیم برتر بود و فولاد را با قاطعیت شکست داد.

او با بیان اینکه در بازی با فولاد علی شجاعی و سید محمد میری را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتند، گفت: ما حتی بازیکن کم داشتیم و مجبور شدیم رضا دهقانی، ملی‌پوش تیم نساجی که متأسفانه مصدوم هم بود را بازی دهیم و همین مسئله موجب شد که احتمالاً دهقانی را تا پایان فصل نداشته باشیم.

مدیر تیم نساجی مازندران با بیان اینکه متاسف هستم مربی فولاد ادعا کرده عده‌ای به جواد نکونام فحش ناموسی دادند، گفت: جواد نکونام افتخار ملی ما است و آدم کوچکی نیست که هر حرفی را دوست داریم در مورد او می‌زنیم. مربی فولاد فکر می‌کند با این ادعای دروغ از نکونام حمایت کرده، اما در واقع نادانسته شأن و منزلت سرمایه ملی ما را با این دروغ‌ها پایین آورده است. باید این نکته را اشاره کنم که آقای نکونام به‌عنوان سرمربی اسبق نساجی که خودش این تیم را به لیگ برتر آورد، برای همه مردم قائم‌شهر و مازندران قابل احترام بوده و هیچ‌کس به خودش اجازه توهین به او را نمی‌دهد.

سیف‌الله‌پور در پایان با اشاره به اینکه تعدادی از تماشاگران نساجی روی ملک‌های شخصی اطراف ورزشگاه در حال تماشای بازی بودند، گفت: در جلسه هماهنگی قبل از بازی، محمدرضا پورهادی نماینده فدراسیون اعلام کرد که حضور تماشاگران بر روی سقف منازل منع قانونی ندارد، اما ایشان روز مسابقه رفتار سلیقه‌ای داشت و تماشاگران را از آن نقاط دور کرد.

تگ ها


نساجی مازندران