سیمئونه: اتلتیکومادرید دیگر یک تیم محلی نیست

شاگردان دیگو سیمئونه امسال با کسب دو پیروزی در دو بازی اول، خیلی زود رقابت برای قهرمانی را شروع کرده‌اند...

به گزارش مدال، دیگو سیمئونه، سرمربی اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم دیگر محلی نیست.

اتلتی در بیش از هفت سال اخیر با هدایت سیمئونه رسماً به یکی از قطب‌های فوتبال اروپا تبدیل شده است. کسب یک قهرمانی لالیگا در حضور غول‌هایی چون بارسلونا و رئال مادرید در کنار رسیدن به دو فینال لیگ قهرمانان اروپا به خوبی بیانگر میزان رشد این باشگاه است. باشگاهی که حالا قادر است خریدهای بالغ بر 120 میلیون یورو انجام بدهد.

به گزارش مارکا، چولو پس از پیروزی 1-0 اتلتیکو مادرید مقابل لگانس گفت:

"تیمی محلی که برای قهرمانی در لالیگا می‌جنگد؟ قبلاً به خوبی این موضوع را توضیح دادم ولی بد از آن برداشت شد. واضح است که اتلتیکو مادرید با این ورزشگاه و پس از پرداخت 126 میلیون یورو برای خرید ژائو فلیکس، تیمی محلی نیست. اما به لحاظ اجتماعی، اخلاقی و احساسی، ما هنوز هم تیمی مردمی و محلی هستیم چون این در ریشه و ژن ما است. فرقی هم ندارد چقدر به لحاظ مالی رشد کرده‌ایم. بازیکنان جدید زیادی داریم که برای وفق پیدا کردن با سبک بازی تیم، به زمان نیاز دارند."

"فلیکس؟ او مهاجم سایه است اما بهترین عملکردش را زمانی دارد که در سمت راست خط حمله بازی می‌کند. ژائو در چند پست می‌تواند بازی کند ولی واضح است که وینگر راست هم هست. مقابل لگانس بلد بودیم چطور فشار بازی را کنترل کنیم. ابتدا با سه مدافع بازی کردیم تا سائول آزادانه‌تر کار کند و حاصلش شد چند موقعیت گلزنی خوب. در نیمه دوم اما سیستم را عوض کردیم و نتیجه‌اش را هم دیدیم. باید چند سیستمه بازی کنیم چون آنالیزها بسیار دقیق شده است. بوتارکه همواره زمین دشواری بوده است. هیچ وقت کار آسانی در این زمین نداشتیم و امروز هم داستان همان بود."

اخبار مرتبط:

اتلتیکومادرید ۱ - ۰ لگانس؛ دومین پیروزی شاگردان سیمئونه

تگ ها


روخی بلانکو دیگو سیمئونه واندا متروپولیتانو فوتبال جهان نشریه مارکا اتلتیکو مادرید لگانس لگانس-اتلتیکو مادرید لالیگا فوتبال