سیمئونه در آستانه تمدیدی دوباره/ دوران ال چولو ادامه دارد

اتلتیکو مادرید قصد دارد از دیگو سیمئونه، یک سر الکس فرگوسن دیگر بسازد. به گزارش مدال، پس از ساخت ترکیبی هیجان انگیز و تمدید ......

اتلتیکو مادرید قصد دارد از دیگو سیمئونه، یک سر الکس فرگوسن دیگر بسازد.

به گزارش مدال، پس از ساخت ترکیبی هیجان انگیز و تمدید قرارداد با ارکان تیم که نوید یک اتلتیکو مادرید جذاب را می‌دهد، اولویت باشگاه حالا این است که سکاندار این تیم، سیمئونه بماند. کسی که از دسامبر 2011 که روی نیمکت تیم نشست، تاریخ اتلتیکو را عوض کرد و در باشگاه کسی دوست ندارد به گزینه دیگری جز سیمئونه برای هدایت تیم اول فکر کند. مربی‌ای که تا ژوئن 2020 قرارداد دارد و تمدید این قرارداد به اولویت میان مدت باشگاه تبدیل شده است.

با توجه به اینکه سیمئونه به جز فصل جاری، فصل آینده را نیز قرارداد دارد، عجله‌ای برای تمدید قرارداد او در کار نیست اما موضع باشگاه از حالا مشخص است: اتلتیکو مادرید می‌خواهد از دیگو سیمئونه، یک سرالکس فرگوسن دیگر بسازد؛ یک آرسن ونگر دیگر. دو مربی که نام تیم‌ها با نام‌شان عجین شده است. سیمئونه در پایان قرارداد فعلی به رکورد یوهان کرایوف که هشت سال روی نیمکت بارسا نشست، برابری می‌کند و در لالیگا تنها میگل مونیوز را پیش روی خود می‌بیند. سرمربی افسانه‌ای رئال مادرید که بین سال‌های 1960 تا 1974، 14 سال هدایت کهکشانی‌ها را بر عهده داشت.

حالا اتلتیکو هم قصد دارد اسطوره‌اش برای سال‌ها هدایت تیم را بر عهده داشته باشد و اگرچه هنوز گام‌های ابتدایی هم برداشته نشده و صحبتی با ایجنت سیمئونه هم صورت نگرفته است، باشگاه به خوبی می‌داند که گزینه‌ای بهتر از سیمئونه برای ادامه مسیر موفقیت آمیزی که از چند سال پیش شروع شده، وجود ندارد. در واقع میگل آنخل مارین، مدیرعامل و مالک باشگاه اخیرا در مصاحبه‌ای کاملا شفاف گفت: دیگو این فصل و فصل بعدی را قرارداد دارد و حالت ایده آل برای طرفین، مطمئنا برای باشگاه این است که قرارداد او تمدید شود. معتقدم همکاری ما برای هر دو طرف هیجان انگیز و لذت بخش بوده است. برای من، باشگاه، هواداران و البته خود سیمئونه. ما در کنار هم پیشرفت کردیم و امیدواریم این مسیر چندین سال دیگر هم ادامه داشته باشد.

موضوع دیگری وجود دارد و آن هم این است که باشگاه کاملا از علاقه‌ای که سیمئونه به هدایت اینتر و تیم ملی آرژانتین دارد، باخبر است. کسی این مسئله را منکر نمی‌شود اما اتلتی اعتقاد دارد نشستن سیمئونه روی نیمکت اینتر، اتفاقی است که می‌تواند چندین سال دیگر رخ بدهد و خللی در برنامه‌های میان مدت باشگاه ایجاد نخواهد کرد. آرژانتین هم احتمالا به اواخر دوران مربی‌گری سیمئونه منتقل می‌شود.

سیمئونه تاکنون 4 بار قراردادش با اتلتیکو را تمدید کرده است. باید دید پنجمین تمدید قرارداد هم در راه است یا اتلتیکو مادریدِ مدل 2020/21 دیگر چولو را روی نیمکتش نخواهد دید.

تگ ها


اتلتیکو مادرید فوتبال