سیمئونه: مارادونا به‌تنهایی کل آرژانتین بود اما مسی...

دیه‌گو سیمئونه در مصاحبه جدید خود به مقایسه بین لیونل مسی و دیه گو مارادونا پرداخت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دیه‌گو سیمئونه در تیم ملی آرژانتین هم تیمی مارادونا بود و از هر حیث شناخت کاملی نسبت به اسطوره فوتبال آرژانتین دارد. سیمئونه به عنوان مربی نیز بارها برابر بارسا و لیونل مسی قرار گرفته و اغلب مغلوب شده است؛ هرچند که خاطرات شیرین هم از پیروزی بر آبی اناری ها دارد.

لیونل مسی بارها و بارها برابر اتلتیکو موفق به گلزنی شده و یکی از عوامل اصلی شکست های سیمئونه برابر بارسا بوده است.

بحث مقایسه بین مسی و مارادونا هنوز هم داغ پیگیری می شود و هر از چند گاهی شاهد مطرح شدن این قیاس هستیم. بسیاری معتقدند که مارادونا در جام جهانی ۱۹۸۶ به تنهایی آرژانتین را قهرمان کرد و به همین دلیل مسی قابل قیاس با او نیست. فوق ستاره بارسا در بازی های ملی هنوز به توفیقی دست نیافته است.

ال چولو در مقایسه بین مارادونا و مسی گفت:« از نظر من، مسی و مارادونا متفاوت هستند. یکی مثل مسی، ماشین گلزنی است و به شخصه در سال های اخیر بارها برابرش زجر کشیده ام و دیگر بازیکنی که به تنهایی تمام تیم ملی کشورش بود و در واقع آرژانتین را می توانستید در مارادونا ببینید اما مسی این خصوصیت را ندارد. این اواخر مسی نشان داده که به بلوغ بیشتری رسیده و در حال نزدیک شدن به شخصیت مارادونا در بازی های ملی است. دیه گو هرگز برای اینکه یک تنه نماینده کشورش باشد، مشکلی نداشت. در مجموع معتقدم مارادونا و مسی می توانند در یک تیم بازی کنند.»

دو شکست از رئال در فینال لیگ قهرمانان:« شکست سال ۲۰۱۴ در لیسبون یک فاجعه نبود ولی شکست در فینال ۲۰۱۶ میلان، مصداق فاجعه بود. فاجعه یعنی هدفی برای خود تعیین کنید ولی به آن نرسید.

در لیسبون، رئال در طول ۹۰ دقیقه برتر از ما بود و پس از زدن گل تساوی(دقیقه ۹۳ توسط راموس) و کشاندن بازی به وقت های اضافه، توانست از قدرت روحی بهتر خود برای تمام کردن کار استفاده کند(برتری ۴-۱). ما در آن سال قهرمان لالیگا شده بودیم و فصل مان خارق العاده بود.

در میلان اما بازی برابر بود و ما در ضربات پنالتی بازنده شدیم. برای تیمی مثل اتلتیکو که فینال های اندکی در تاریخش به ثبت رسیده، شکست به آن شکل، بسیار سخت و دشوار بود و پس از آن به این فکر می کردم که دیگر چگونه می تواند این تیم را سرپا کرد.»

بیشتر بخوانید:
گزارش جنجالی مارکا؛ رشوه‌گیری در فوتبال اسپانیا
قصد دارم گواردیولا را به بارسا برگردانم

تگ ها


لیونل مسی مارادونا دیگو سیمئونه فوتبال جهان آرژانتین رئال مادرید بارسلونا اتلتیکو مادرید فوتبال