سیو امیر عابدزاده، مهار برتر هفته دوازدهم لیگ پرتغال

روزنامه آبولا در پرتغال، سیو دقیقه آخر امیرعابدزاده برابر بنفیکا را به عنوان سیو برتر هفته انتخاب و مورد تحلیل قرار داده است....

به گزارش مدال، در هفته دوازدهم لیگ پرتغال ماریتیمو با امیرعابدزاده دروازه‌بان ایرانی‌اش شکست سنگینی را برابر بنفیکا صدرنشین مسابقات متحمل شد. این بازی با 4 گل به سود حریف قدرتمند و نامدار ماریتیمو به پایان رسید، اما امیرعابدزاده در چند مورد دروازه تیمش را نجات داد.


اوج کار او در دقیقه 90+2 بود که شوت محکم و زاویه مخالف جوتا بازیکن برزیلی بنفیکا را با یک عکس العمل عالی به کرنر فرستاد. همین عملیات نجات به عنوان برترین سیو هفته دوازدهم لیگ پرتغال انتخاب شد. 
 

 
1-  لحظه ورود ژائو فیلیپ "جوتا" به محوطه جریمه. عابدزاده به سرعت خودش را در موقعیت جدید قرار می دهد و بیشتر از تیر یک محافظت می کند. 
 

 
2-  لحظه ضربه زدن جوتا، امیر در این زمان در چند مرحله و به سرعت موقعیتش را تصحیح می کند، از خط دروازه با زاویه فاصله می گیرد و در موقعیت عکس العمل نشان دادن قرار می گیرد. 
 

 
3- لحظه انحراف جانبی امیرعابدزاده؛ اگر چه توپ به زاویه مخالف و فاصله زیاد از او شلیک می شود اما دروازه بان ماریتیمو با نوک دست چپ خود توپ را به خارج از دروازه هدایت می کند. 
 

بیشتر بخوانید:

حضور عابدزاده در ترکیب ماریتیمو مقابل بنفیکا

شکست ماریتیمو در شبی که عابدزاده 4 گل خورد

 

 

تگ ها


امیر عابدزاده لیگ پرتغال فوتبال