شادی هواداران الجزایر در پاریس به خشونت کشیده شد

هواداران پرشمار تیم ملی الجزایر که بعد از صعود تیمشان به فینال جام ملت‌ها در خیابان‌های پاریس شادی می‌کردند، با پلیس درگیر شدند...

جشن هواداران الجزایر به تلخی کشیده شد.

به گزارش مدال، تعداد زیادی از مردم الجزایر مقیم کشور فرانسه هستند و درخشش الجزایر در جام ملت‌های آفریقا برای برخی شهرهای فرانسه مشکل ساز شده است. هواداران تیم ملی الجزایر یکشنبه به خیابان های پاریس، مارسی و لیون رفتند تا پیروزی تیم ملی الجزایر در نیمه نهایی جام ملت‌های آفریقا برابر نیجریه را جشن بگیرند، اما این جشن به خشونت و درگیری کشیده شد.

درگیری‌های فراوانی بین طرفداران تیم ملی الجزایر و پلیس در شهرهای پاریس، لیون و مارسی ایجاد شد و در نهایت پلیس فرانسه امروز خبر داد در مجموع 282 نفر در سراسر کشور دستگیر شده‌اند که 249 نفر آنها هنوز هم در بازداشت پلیس قرار دارند.

بعد از آغاز درگیری‌ها پلیس از گاز اشک آور برای متفرق کردن جمعیت استفاده کرد اما هواداران الجزایری نیز گلوله‌های آتشین به سمت پلیس پرتاب می‌کردند و به گفته مرکز آتش نشانی شهر لیون، هواداران الجزایر چندین خودرو را نیز در لیون آتش زدند.

این در حالیست که پنج شنبه شب و بعد از برتری تیم ملی الجزایر برابر ساحل عاج در مرحله یک چهارم نهایی، هواداران الجزایر به جشن شادی پرداخته بودند که در این میان یک زن کشته شده و فرزند او به شکل جدی مجروح شده بود.

اخبار مرتبط:

جام ملت‌های آفریقا؛ الجزایر حریف سنگال در فینال شد

تگ ها


هواداران الجزایر درگیری با پلیس فوتبال جهان تیم ملی الجزایر فوتبال