شاراپووا: دلم برای اين مسابقات تنگ شده بود

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، ماجراجويي ماريا شاراپووا زن شماره يك سابق و 146 كنوني تنيس دنيا در رقابت هاي يواس اوپن به پايان رسيد ......

به گزارش مدال به نقل از  خبرورزشی، ماجراجويي ماريا شاراپووا زن شماره يك سابق و 146 كنوني تنيس دنيا در رقابت هاي يواس اوپن به پايان رسيد. اين تنيس باز مطرح روس كه بعد از داستان مثبت شدن دوپينگش 15 ماه از ميادين دور بود بالاخره با وايلدكارت (دعوتنامه) به رقابت هاي گرنداسلم رسيد تا بعد از نزديك به 18 ماه در رقابت هاي سطح بالاي تنيس دوباره به ميدان برود. ماريا اتفاقاً با شكست دادن سيمونا هالپ در همان دور اول نشان داد انگيزه هاي زيادي دارد و خودش را به يك هشتم نهايي هم رساند ولي بامداد روز گذشته مقابل زن شماره 17 تنيس دنيا از لتوني يعني آناستازيا سواستوفا، شكست خورد و از گردونه بازي ها كنار رفت. ماريا در اين بازي اگرچه ست اول را برد ولي با شكست 6بر4 در ست دوم هم از لحاظ روحي به هم ريخت و هم بعداً در ست سرنوشت ساز سوم نشان داد، از لحاظ بدني هم چندان مهياي حضور در اين تورنمنت نبوده است. شكست 6بر2 او در ست سوم، آخرين حضورش در گرنداسلم اين فصل از رقابت هاي تنيس بود. گابرينه موگوروسا تنيس باز اسپانيايي و يكي از ديگر مدعيان قهرماني تنيس زنان نيز با شكست مقابل پترا كويتووا از اين رقابت ها حذف شد. شاراپووا بعد از شكست خود پاسخگوي سؤالات خبرنگاران شد:

* از زمان بازگشت تان به دنياي تنيس اولين گرنداسلمي بود كه شركت كرديد و حالا هم كه حذف شديد. ارزيابي تان چيست؟

راستش يك هفته بسيار فوق العاده را سپري كردم. بعد از اتفاقات مثبتي كه در روزهاي گذشته برايم رخ داد، شكست خوردن در اين مسابقه خيلي برايم سخت بود ولي مي توانم مثبت فكر كنم و نيمه پر ليوان را ببينم. خوب بود كه بالاخره توانستم در يك تورنمنت ماژور مسابقه بدهم. فرصت باورنكردني اي در اختيارم گذاشته شد كه از اين بابت بسيار تشكر مي كنم. سعي كردم بهترين تنيسم را به نمايش بگذارم.

* با توجه به مسابقات بسيار كمي كه پيش از شروع اين تورنمنت داشتيد، مي شود گفت خستگي عامل تأثيرگذاري براي اين شكست بود.

فكر مي كنم مقصر خودم بودم كه اجازه دادم بازي به رقابتي فيزيكي تبديل شود ؛ اگر در ست دوم هم تقريباً مثل ست اول تهاجمي كار مي كردم شايد مي توانستم برنده از زمين خارج شوم. عقب نشيني كردم و به رقيبم زمان دادم تا بازي اش را تحميل كند و از پس توپ هاي بسيار سخت به خوبي بربيايد.

* و فكر مي كنيد حضور در اين تورنمنت چه دستاوردي براي ادامه راه شما در دنياي تنيس داشت؟

برايم اتفاقات مثبت زيادي رقم خورد. من 4 مسابقه را جلوي هواداران بسيار زيادي برگزار كردم و در حد توانم هم جنگيدم. راستش دلم براي حضور در اين نوع تورنمنت ها تنگ شده بود. نمي شود اين موارد را جايي ديگر پيدا كرد. اولين بازي ام در اين تورنمنت برايم خيلي خاص بود و تا آخر عمرم به يادم خواهد ماند.

 

تگ ها


اخبار روز المپیک