شارجه 2 پرسپولیس 2؛ توقف یاران گل‌محمدی در امارات

پرسپولیس در دومین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل شارجه متوقف شد....

به گزارش مدال، در دیداری از هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس در روزی که مهمان شارجه بود با تساوی دو-دو متوقف شد.

برای پرسپولیس در این دیدار علی علیپور در دقایق ۱۰ و ۲۶ گلزنی کرد و برای شارجه هم محمد خلفان در دقیقه ۲۵ و ریان مندیز در دقیقه ۲+۴۵ به ثمر رساند. در این بازی خط دفاع پرسپولیس روی هر دو گل اشتباهات عجیبی داشت و در نهایت این موضوع باعث شد تا سرخ‌پوشان سه امتیاز بازی را براحتی از دست بدهند.

گزارش نیمه اول
 نیمه نخست این دیدار با بازی هجومی پرسپولیس همراه بود. شاگردان گل‌محمدی که برای پیروزی وارد میدان شده بودند، از همان دقایق ابتدایی سعی در طراحی حملاتی داشتند و از این رو یکی دو فرصت خوب به دست آوردند که یکی از آن‌ها در دقیقه ۱۰ به گل تبدیل شد. در دقیقه ۹ این دیدار پرسپولیسی‌ها صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند اما ترابی نتوانست با استفاده از این فرصت دروازه شارجه را باز کند و شوت او را دروازه‌بان حریف برگرداند. یک دقیقه پس از این صحنه، مهدی ترابی از سمت چپ صاحب توپ شد و با یک پاس در عمق زیبا، فرصت بسیار خوبی برای علیپور ایجاد کرد و این بازیکن هم توانست گل نخست تیمش را به ثمر برساند.

در دقیقه ۱۳ سفیدپوشان شارجه این فرصت را داشتند تا گل تساوی را به ثمر برساند اما شوت کایو به سید جلال حسینی برخورد کرد و وارد دروازه پرسپولیس نشد.

در ادامه این دیدار در دقیقه ۲۵ روی حرکت خوب کایو، خلفان در شش قدمی دروازه پرسپولیس به توپ رسید و گل تساوی را برای شارجه به ثمر رساند اما یک دقیقه پس از گل شارجه، باز هم روی حرکت خوب ترابی و پاس او برای علیپور، مهاجم پرسپولیس توانست گل دوم خودش و پرسپولیس را به ثمر برساند.

 در ادامه این دیدار و در دقیقه ۳۴ ریان مندیز با نفوذ به درون محوطه جریمه پرسپولیس فرصت بسیار خوبی برای باز کردن دروازه به دست آورد اما ضربه او از کنار دروازه به اوت رفت.

در آخرین ثانیه‌های این نیمه ریان مندیز با یک شوت در داخل محوطه جریمه پرسپولیس بازی را به تساوی کشاند.

گزارش نیمه دوم:
قرمزپوشان تهرانی که به خوبی می‌دانستند کسب یک امتیاز کارشان را برای صعود سخت خواهد کرد، نیمه دوم را هم با طرحی حملاتی از  سمت چپ و راست پیگیری کردند. در دقیقه ۴۶ روی ارسال کرنری که مهدی ترابی انجام داد، شجاع خلیل‌زاده قصد داشت با یک ضربه سر دروازه شارجه را باز کند اما ضربه سر او به اوت رفت. در دقیقه ۵۸ احمد نورالهی پشت محوطه جریمه شارجه صاحب توپ شد اما شوت او راهی به دروازه پیدا نکرد.

در بیشتر دقایق نیمه دوم این دیدار توپ و میدان در اختیار پرسپولیس بود و سفیدپوشان شارجه با تراکم دفاعی در زمین خودشان، روی ضد حملات برنامه‌ریزی کرده بودند. در دقیقه ۶۰ کایو پشت محوطه جریمه پرسپولیس به توپ رسید اما شوت او از کنار دروازه به اوت رفت تا اینگونه پرسپولیسی‌ها نفس راحتی بکشند.   

در دققه ۷۹ حرکت خوب پرسپولیسی‌ها از سمت راست فرصت خوبی برای علیپور ایجاد کرد ما ضربه سر این بازیکن را دروازه‌بان حریف مهار کرد.

در نهایت تلاش دو تیم برای تغییر نتیجه حاصلی نداشت تا بازی با تساوی دو بر دو به پایان برسد.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی (۴۶ کنعانی‌زادگان)، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، وحید امیری (۷۵ بشار رسن)، مهدی ترابی، علی علیپور و اوساگونا(۷۰ استوکس).

ترکیب شارجه: عادل الحوسنی، الحسن صالح، شاهین، کایو، محمد عبدالباسط (۷۳ ماجد سورو) ، سالم سلطان، علی الظنحانی، عبدالله غانم، ریان مندیز، خلفان و شوکوروف.

بیشتر ببینید:
خلاصه بازی السد 3 سپاهان 0/ ویدیو
خلاصه بازی شارجه 2 پرسپولیس 2/ ویدیو 

تگ ها


پرسپولیس گزارش بازی فوتبال ایران لیگ قهرمانان آسیا شارجه الشارجه پرسپولیس الشارجه-پرسپولیس AFC Champions League فوتبال