شالکه 2 - 3 منچسترسیتی؛ بازگشت شگفت‌انگیز ارتش 10 نفره سیتی +ویدیو

شاگردان پپ در حالی که از شالکه عقب بودند، بازی را به سود خود به پایان رساندند...

سیتی در دیداری بسیار زیبا توانست شاگردان تدسکو را با نتیجه 2 - 3  از پیشِ‌رو بردارد.

به گزارش مدال، در یکی از دیدارهای شبِ آخر دور رفت مرحلۀ یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شالکه در ورزشگاه ولتینس آرنا میزبان تیم پر قدرت منچسترسیتی انگلیس بود.

نیمۀ اول این دیدار همانند اکثر بازی‌های این فصل منچسترسیتی با میدان‌داری آبی‌های شهر منچستر آغاز شد و تیم تحت هدایت گواردیولا باز هم توانست در دقایق ابتدایی به گل اول خود دست یابد. فوق‌ستارۀ آرژانتینی منچسترسیتی در دقیقۀ 18 تیم گواردیولا را به گل رساند.

اما در ادامه شاگردان تدسکو گویا با دریافت این گل به خود آمدند و توانستند کنترل توپ و میدان را در دست گیرند. و سرانجام به فاصلۀ 20 دقیقه از دریافت گل، موفق به گشودن دروازۀ ادرسون شدند. شالکه در دقیقۀ 38 صاحب یک ضربۀ پنالتی شد که نبیل بن‌طالب بازیکن الجزایری آبی‌های اشرافی توپ را به تور دروازۀ منچستر دوخت.

با به ثمر رسیدن این گل درگیری‌ها از سوی بازیکنان دو تیم در جریان بازی به اوج خود رسید و بازیکنان هر دو تیم در جریان بازی به زد و خوردهایی با یکدیگر پرداختند که داور در چند صحنه مجبور به خارج کردن کارت زرد از جیبش شد. اما در ادامۀ نیمۀ اول این بازهم شالکه بود که توانست در واپسین دقایق نیمۀ اول به گل دوم خود بازهم از روی نقطۀ پنالتی و با ضربه‌ای دیگر از بن‌طالب برسد.

با آغاز نیمۀ دوم گویا گواردیولا در مقابل تفکر تدسکو کم آورده بود و نمی‌توانست کاری از پیش ببرد و مبهوت بازی زیبای آبی‌های گلزن کرشن شده بود تا اینکه با نبوغ ستارۀ آلمانی پپ توانست از منجلاب تاکتیکی خود بیرون بیاید و و با ضربۀ کاشته‌ای فوق‌العاده توسط لروی سانه در دقیقۀ 85 به گل تساوی دست یابد.

این گل آب سردی بود بر پیکر تدسکو و شاگردانش تا جایی‌ که کنترل بازی را از لحاظ تاکتیکی و روانی از دست دادند و همین امر موجب شد تا بازیکنان با تجربه و حرفه‌ای منچسترسیتی گل سوم را در دقیقۀ 90 توسط رحیم استرلینگ از روی اشتباه خط دفاعی شالکه به ثمر برساند و خیال خود را برای بازی برگشت راحت کند.