شانس بالای کشتی‌گیران برتر انتخابی برای اعزام به آسیایی

پس از لغو رقابتهای جهانی صربستان، نفرات برتر پیکارهای انتخابی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی از شانس بیشتری برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا برخوردار هستند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، لغو رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ صربستان که با تصمیم اتحادیه جهانی کشتی با توجه به شیوع ویروس کرونا اتخاذ شد، نفرات برتر پیکارهای انتخابی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان را در ابهام. و بلاتکلیفی فرو برد. این نفرات که چندی پیش توانسته بودند با موفقیت در رقابتهای انتخابی، دوبنده تیم ملی را از آن خود بدانند، با لغو رقابتهای جهانی با اما و اگرهای فراوانی همراه شدند که آیا عنوان قهرمانی آنها در پیکارهای انتخابی همچنان برای اعزام به رویدادهای پیش رو، معتبر است یا خیر؟

بر این اساس از جمع اعضای کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان شنیده می‌شود تلاش و موفقیت این نفرات برتر در رقابتهای انتخابی به هیچ عنوان نادیده گرفته نخواهد شد و مطمئناً این نفرات برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در اولویت قرار دارند.

البته به گفته کادر فنی تیم‌های ملی، داستان رقابتهای کسب سهمیه المپیک و همچنین حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو، کاملاً مستثنی و متفاوت خواهد بود و بعید نیست برای انتخاب و اعزام ملی پوشان به این میادین مهم بین المللی، یک دوره مصاف انتخابی درون اردوی در برخی اوزان برگزار شود.

مسابقات قهرمانی کشتی آسیا طی روزهای ٢٨ بهمن تا سوم اسفندماه به میزبانی شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

صدرنشینی «سیناصنعت» ایذه در پایان دور برگشت لیگ کشتی فرنگی

حضور فرنگی‌کاران گرجستانی در لیگ برتر کشتی

 

 

تگ ها


اتحادیه جهانی کشتی انتخابی تیم ملی مسابقات قهرمانی جهان کشتی آزاد کشتی