شانس خوب پرسپولیس در جام حذفی؛4میزبانی پیاپی

- پرسپولیس شانس بالایی دارد که هر چهار بازی قبل از فینال جام حذفی اش را در ورزشگاه آزادی برگزار کند ......

- پرسپولیس شانس بالایی دارد که هر چهار بازی قبل از فینال جام حذفی اش را در ورزشگاه آزادی برگزار کند. تا حالا که سه تای آن قطعی شده است.

، پرسپولیس و استقلال هر کدام در جام حذفی به نوعی خوش شانس بودند. قرعه های جام حذفی به کام جفت تیم های تهرانی بود. استقلال که در سه دیدار جام حذفی با سه تیم لیگ یکی بازی کرد. تیم منصوریان موفق به حذف گلگهرسیرجان شد. هدایت تیم به شفر رسید و این تیم در آزادی، نساجی را شکست داد. حالا هم طبق قرعه باید با ایرانجوان بوشهر بازی کنند. اگر استقلال با برد ایرانجوان به نیمه نهایی برسد که احتمال اش هم زیاد است، نخستین تیم تاریخ جام حذفی لقب می گیرد که بدون بازی با تیمی از لیگ برتر، راهی چهارتای برتر این تورنمنت می شود. 

در آن سمت فضا برای بالا رفتن پرسپولیس هم به نوعی دیگر مهیا شده است. پرسپولیس در اولین بازی میزبان بود و در آزادی با نفت تهران بازی کرد. با حذف نفت، بادران حریف بعدی پرسپولیس است. مسابقه با نماینده دیگری از فوتبال تهران که پذیرفته اند بازی شان با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی برگزار شود. قرعه کشی مرحله بعدی جام حذفی هم برگزار شده است. طبق قرعه، برنده دیدار پرسپولیس و بادران باید از نفت آبادان میزبانی کنند. یعنی پرسپولیس در صورت برد بادران، سومین دیدار جام حذفی اش هم باید در ورزشگاه آزادی برگزار کند. اما شرایط بعد از آن چطور است؟ پرسپولیس شانس زیادی دارد که در مرحله ماقبل از فینال هم در آزادی به میدان برود. پرسپولیس در آن مرحله باید با یکی از این تیم ها بازی کند. برنده استقلال-ایرانجوان، برنده خونه به خونه-گسترش فولاد، برنده استقلال خوزستان- تراکتورسازی. 

استقلال در دیداری که میزبان تیم لیگ یکی ایرانجوان است، احتمالا برنده مسابقه هم می شود. در این صورت دربی فارغ از هر قرعه کشی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. در صورتی که پرسپولیس به برنده دیدار خونه به خونه و گسترش فولاد بخورد تکلیف چیست؟ در صورتی که خونه به خونه برنده بازی باشد، با توجه به دو میزبانی متوالی بابلی ها، آن ها در مرحله بعد قطعا مهمان هستند و پرسپولیس می تواند در ورزشگاه آزادی بازی کند. اما اگر برنده بازی گسترش فولاد باشد، پرسپولیس باید در تبریز به مصاف این تیم برود. یعنی پرسپولیس در این بازی هم شانس پنجاه درصدی برای میزبانی دارد. همین شانس برای دیدار استقلال خوزستان و تراکتورسازی هم تکرار می شود. با این اوصاف پرسپولیس شانس زیادی دارد که هر چهار بازی اش تا قبل از فینال را در ورزشگاه آزادی برگزار کند. اتفاقی که می تواند مسیر را برای کسب اولین جام حذفی برانکو در ایران خیلی هموار کند. 

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال