شاهکار زنان آمریکا؛ برای ثبت در تاریخ

تیم فوتبال زنان آمریکا با قهرمانی در فینال جام‌جهانی 2019، خودش را در کتاب فوتبال جاودانه کرد...

وقتی سوت پایان مسابقه فینال زده شد، الکس مورگان و مگان راپینو با 6گل زده بهترین گلزنان جام بودند. تیمی که در فینال اجازه نداد هلند به دروازه‌ا‌ش نزدیک شود و حریف نارنجی‌پوش تنها یک شوت داخل چهارچوب در آمارش ثبت شد. آمریکا حالا پادشاه فوتبال بانوان است؛ تیمی که با 4قهرمانی در جام‌جهانی بالاتر از آلمان با دوقهرمانی و ژاپن و نروژ با یک قهرمانی ایستاده است.

ژیل الیس، سرمربی 52ساله تیم ملی آمریکا سال 2012 به عنوان سرمربی موقت روی نیمکت آمریکا نشست؛ سرمربی موقتی که حالا هفتمین سال مربیگری‌اش را در آمریکا می‌گذراند و در جام جهانی 2019 تمام رکوردها را شکست. رکورد 12برد پیاپی در دوجام‌جهانی 2015 و 2019؛ زدن 26گل در یک دوره جام‌جهانی که آنها را تبدیل به هجومی‌ترین تیم تمام ادوار این تورنمنت کرد و خوردن تنها سه گل.

آمریکای جذاب ژیل الیس داخل زمین هم همین‌قدر غیرقابل پیش‌بینی بود. حضور همزمان الگس مورگان و مگان راپینو؛ اولی ستاره‌ای که دولت و حاکمیت آمریکا و رسانه‌هایی مانند فاکس‌اسپورت که همیشه وابسته به دولت هستند، او را قهرمان تیم می‌دانند و مگان راپینویی که مخالفتش با دولت ترامپ، او را تبدیل به آیکون مخالفت با سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا کرده است. تیم ملی زنان آمریکا در جام جهانی فرانسه همین‌قدر جذاب و متنوع بود. تیمی که شایسته این عنوان خواهد بود؛ بهترین تیم زنان در تاریخ جام‌جهانی.

تگ ها


فینال جام جهانی زنان آمریکا هلند یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی UEFA Champions League فوتبال