شاهکار مدیریتی باشگاه رم؛ گرگ‌ها می‌میرند

تنها ۵ نفر از تمام بازیکنان و کادر فنی تیم رم در فصل ۲۰۱۶/۱۷ هنوز در این تیم حضور دارند!...

تنها ۵ نفر از تمام بازیکنان و کادر فنی تیم رم در فصل ۲۰۱۶/۱۷ هنوز در این تیم حضور دارند!

خوب به عکس نگاه کنید!
این تصویر دسته جمعی از تیم رم در فصل ۲۰۱۶/۱۷ است. تیمی که اسپالتی را به عنوان ناجی روی نیمکت خود مشاهده می‌کرد و در ترکیب خود از اسطوره‌هایی چون توتی و دره‌روسی، بازیکنان جوانی چون مانولاس، فلورنزی و الشعراوی و ستاره‌های تیم‌های فعلی اروپا یعنی رودیگر، آلیسون و محمد صلاح بهره می‌برد. این تیم در لیگ قهرمانان حضور داشت و نتایج آن‌ها به هواداران جیالوروسی نوید آینده‌ای روشن را می‌داد اما همه‌چیز آن‌گونه که هواداران رم می‌خواستند پیش نرفت. توتی و ده‌روسی خداحافظی کردند، اسپالتی دیگر در رم حضور ندارد، ژکو می‌خواهد به اینتر بپیوندد، صلاح و آلیسون در لیورپول فاتح لیگ قهرمانان شدند و پاره‌دس در میانه میدان برای PSG می‌درخشد.
شاید برای درک بیشتر باید اندکی به تاریخ رم اشاره کرد. زمانی که خانواده سنسی، مالک رم بودند و اولویت آن‌ها پیشرفت بازیکنان و قداست پیراهن این تیم بود. هنگامی که خبر رسید این تیم قرار است به دست مالکان امریکایی بیفتد، تمام هواداران این تیم به امید روزهای روشن با بودجه‌ زیاد نقل و انتقالاتی می‌اندیشیدند اما آغاز سلطنت آمریکایی‌ها بر تیم رم همانا و آغاز روزهای سیاه رم همانا!
از تیمی که در عکس مشاهده می‌شود ( شامل بازیکنان و تمام کادرفنی رم فصل ۲۰۱۵/۱۶) تنها ۵ نفر در رم مانده‌اند که خود آن‌ها هم وضعیت مشخصی ندارند. تیمی که توانسته بود صلاح و آلیسون را رشد دهد، ناینگولان و استروتمن را به بهترین هافبک‌های تیم‌های ملیشان تبدیل کند و با مانولاس شکستی سنگین را به بارسلونا تحمیل کند، حالا به ویرانه تبدیل شده و  از جمع حاضر در این عکس تنها دیگو پروتی، فلورنزی و فدریکو فازیو سرنوشت مشخصی دارند و هنوز هم در رم بازی می‌کنند. خسوس از رم جدا خواهد شد و الشعراوی هم پیشنهادی جدی از چین دارد. 
به این ترتیب رمی‌ها به عکس تیمی امسالشان امید داشته باشند زیرا ممکن است هرکدام از آن‌ها، سالیان بعد مانند صلاح جزو ۵ بازیکن برتر دنیا شوند و تنها حسرت برای رمی‌ها بماند!

بیشتر بخوانید:

بعد از ده‌روسی نوبت به توتی رسید؛ خداحافظی اسطوره‌ها از جالوروسی

 

تگ ها


جیالوروسی فرانچسکو توتی دنیله ده‌روسی لوچانو اسپالتی یادداشت اختصاصی رم سری آ فوتبال