شاهین بیانی: استقلال هم «ستاره‌ها» را از دست داد هم «زمان»

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به فصل نقل و انتقالات این تیم گفت: اعتقاد دارم مسئولان باشگاه طوری رفتار کردند که هم ستارههای تیم را از دست دادند و هم زمان را ......

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به فصل نقل و انتقالات این تیم گفت: اعتقاد دارم مسئولان باشگاه طوری رفتار کردند که هم ستاره‌های تیم را از دست دادند و هم زمان را.

به گزارش مدال شاهین بیانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت تیم استقلال اظهار داشت: باتوجه به این که حتی از اواخر فصل قبل مشخص بود مدیران و کادر فنی این تیم چه افرادی هستند، بهترین فرصت بود تا باشگاه از زمان بهره برداری و تیمش را زود آماده کرده و تمرینات را هم به موقع و با تمام نفرات انجام دهد. اما تعلل زیاد باعث شد تا این تیم هم زمان را از دست بدهد و هم در نهایت در تمدید قرارداد بازیکنان مد نظر شفر ناکام بماند. 

وی افزود: اولویت در این باشگاه حفظ اسکلت فصل قبل بود و به خدمت گرفتن تعداد کمی بازیکن در پستهایی که دچار ضعف بودند. اما بی تعارف باشگاه در هیچ کدام از این دو مورد عملکرد قابل قبولی نداشت.

کاپیتان سابق تیم استقلال با اشاره به جدایی امید ابراهیمی از این تیم بیان داشت: امید بازیکن بزرگ و بدون جانشینی در استقلال بود. ممکن است هر 10 سال یکبار در تیمی مثل استقلال یک بازیکن بدون جانشین پیدا شود. در همه سالهای گذشته این بازیکن امید ابراهیمی بود. شما دقت کنید که در فصل های گذشته هر بازی که ابراهیمی در زمین نبود خلاء او کاملا محسوس بود و هیچ بازیکنی نمی توانست جای خالی اش را پر کند. آنچه مسلم است تیم بابت از دست دادن ابراهیمی دچار ضرر می شود چون من در ایران بازیکنی را نمی بینم که بتواند مثل او در تیم استقلال میدانداری کند. ابراهیمی به جز توانمندی های بالای فنی اش، از قدرت رهبری بالایی در میانه زمین برخوردار بود و یک لیدر واقعی بود. استقلال با از دست دادن ابراهیمی در واقع دو بازیکن را از دست داد. یک هافبک وسط قدرتمند و یک رهبر واقعی در میانه زمین را.

بیانی گفت: هواداران بابت این انتقالات و به خصوص جدایی ابراهیمی نگران هستند. ما پیشکسوتان هم نگران هستیم و این نگرانی ها به جا و به حق است. با این شرایط پیش بینی من این است که این تیم نمی‌تواند شروع خوب و قدرتمندانه ای در فصل آینده لیگ برتر داشته باشد.

وی در رابطه با اظهار نظر افتخاری در خصوص ابراهیمی و اشاره وی به حضورش در آخرین سالهای فوتبالی‌اش گفت: این اظهار نظر کاملا اشتباه است. چه کسی گفته ابراهیمی در سالهای آخر فوتباش قرار دارد؟ در همین استقلال بازیکنانی داریم چند سال از ابراهیمی بزرگتر هستند اما نمی گویند سالهای آخر فوتبالشان است و هنوز هم مهره های مفید و با کیفیتی هستند. باید به ابراهیمی حق داد که به خاطر آینده زندگی اش به تیم های ثروتمند برود و نباید به خاطر این تصمیم شخصی او را تخریب کرد. باشگاه های قطری آنقدر پولدار هستند که استقلال و دیگر تیم های ایرانی قادر به رقابت با آنها نیستند و همه انگیزه های بازیکنان ایرانی که به قطر می روند هم همین مبالغ قراردادی است.

مدافع پیشین آبی پوشان در ادامه تصریح کرد: من مشکل را به مدیریت باشگاه وارد می دانم. آنها از اول فصل قبل می دانستند ابراهیمی در پایان این فصل قرارداد ندارد و لذا از ماه ها پیش یا باید به فکر تمدید قرارداد او بودند و یا به فکر یک جانشین شایسته. به طور کلی باید تکلیف این پست که پست بسیار مهمی است را روشن می کردند. 

کاپیتان سابق آبی پوشان در خصوص جذب علی کریمی به جای امید ابراهیمی بیان داشت: شائبه مصدومیت این بازیکن وجود دارد که ان‌شاالله اینگونه نباشد. اما حتی اگر علی کریمی کاملا سالم و آماده هم باشد من بعید می دانم آن بازیکنی باشد که قادر به پر کردن جای خالی امید ابراهیمی باشد. ما در گذشته هم بازیکنانی مثل بختیار رحمانی و امثالهم داشتیم که به استقلال آمدند و در این تیم موفق نبودند. ای کاش در این سالها بازیکنانی از تیم های پایه به بزرگسالان اضافه می شدند تا می توانستند در چنین روزهایی جای خالی بزرگان را پر کنند. 

پیشکسوت آبی پوشان اظهار داشت: این تیم زمان را خیلی از دست داد و هنوز هم تیمش کامل نیست. زمانی که در این روزها و هفته ها از دست رفت تاثیرش را در زمان مسابقات لیگ برتر خواهد گذاشت. مدیران باشگاه به راحتی نباید می گذاشتند این زمان از دست برود. 

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال