شاهین طبع: تیم ملی بسکتبال بلک لیست ندارد

سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: اگر برخی از بازیکنان سرشناس را دعوت کنم و آن ها را روی نیمکت بنشانم، جو تیم به هم می ریزد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهران شاهین طبع، سرمربی تیم ملی بسکتبال که این روزها تیمش را برای حضور در دو دیدار مقدماتی کاپ آسیا به میزبانی قطر برابر عربستان و سوریه آماده می کند، در گفت و گو با رادیو ایران درباره مسائل مختلف از جمله دعوت نشدن چند چهره سرشناس به صحبت پرداخته است. 


بعد از ورود به قطر وارد حباب می شویم
با برنامه ریزی انجام شده، سعی کردیم قرنطینه را به خوبی رعایت کنیم. قرار شده تا قبل از رفتن به قطر سه مرحله تست کرونا داشته باشیم. تا الان که همه تست ها منفی بوده. نگرانی ما فقط این است که کیت های تست کرونا در قطر متفاوت است و گویا حساسیت بیشتری هم دارد. ما باید تا چهارم آذرماه به قطر برسیم. دوشنبه شب پرواز می کنیم و بعد از انجام تست های ورودی در حبابی شبیه مسابقات فوتبال خواهیم بود.


در تهران و دوحه دنبال بازی تدارکاتی هستیم
با مسئولان تیم الریان صحبت کردیم و به فدراسیون قطر هم اعلام کردیم که اگر شرایط و پروتکل های بهداشتی اجازه می دهد، با الریان یک روز بعد از ورود بازی کنیم. این تیم چند بازیکن خارجی دارد و محک خوبی برای ماست. در تهران هم شاید بتوانیم با یکی از تیم های باشگاهی که تست کرونا داده باشد، بازی کنیم. 


حدادی در بازگشت به چین به مشکل می خورد
حامد حدادی تمایل داشت به تیم ملی اضافه شود، اما قراردادش به نوعی است که باید بعد از دو ماه پذیرش کامل شود. اگر حامد از چین بیرون می آمد، باید در بازگشت دو هفته قرنطینه می شد. قرنطینه ابتدای فصل هم خیلی به او ضربه زد چون تمرین نمی کرد. به همین خاطر به این نتیجه رسیدیم که حامد در این اردو نباشد. با این حال بهنام یخچالی و آرون گرامی پور طی روزهای آینده به ما اضافه می شوند. صمد نیکخواه و رسول مظفری هم که به خاطر مثبت بودن تست کرونا در اردو نیستند. 


نباید عربستان و سوریه را دست کم بگیریم
ما در شرایط نرمال قوی تر از سوریه و عربستان هستیم، اما باید در جریان بازی تمرکز داشته باشیم. بعضی بازی ها حتی با تیم های ضعیف ممکن است خراب شود و این اتفاق قبلا هم برای تیم ملی رخ داده. هیچ تیمی را نمی توان دست کم گرفت چون قبلا در برابر عراق هم تجربه باخت داشتیم و باید از آن درس بگیریم. بازیکنان در اردوی تیم ملی مسائل باشگاهی را فراموش کردند و جو اردو خوب است. البته که برخی شاید خیلی آماده نباشند. در کل وضعیت تیم ملی از اوج پایین تر است چون در لیگ امسال ۷، ۸ نسبت به بقیه ضعیف تر هستند و همه بازی ها را نمی توان معیار قرار داد. ما اگر دو بازی سوریه و عربستان را ببریم، صعودمان به کاپ آسیا قطعی است و در پنجره بعدی احتمالا از بازیکنان جوانتر استفاده کنیم. 


تیم ملی بلک لیست ندارد
ما یک لیست ۲۴ نفره داشتیم که به فیباآسیا معرفی کردیم. به جز ۲۰ بازیکنی که نامشان روی سایت فدراسیون رفت، ۴ بازیکن دیگر یعنی محمد شهریان، امیرحسین آذری، کیوان ریاعی، نوید رضایی فر هم در لیست ما بودند که ظرفیت اردو دیگر برای آن ها کافی نبود. ارسلان کاظمی که می گویید در لیست ۲۴ نفره هم نبود. بدون شک ما همه بازیکنان را بر اساس مسائل فنی دعوت می کنیم و اصلا کینه ورزی در لیست ما جایی ندارد. بلک لیستی هم در تیم ملی نداریم. 


خط زدن یا نیمکت نشینی بازیکنان بزرگ توهین به آن هاست
نه تنها ارسلان کاظمی، مهدی کامرانی هم بازیکن خوبی است. اگر این ها را به اردو بیاوریم و بعد کنار بگذاریم، شاید به نوعی توهین به آن ها باشد. اگر هم انتخابشان کنیم، زمان بازی بیشتری می خواهند. ما نمی توانیم حتی چنین بازیکنانی را روی نیمکت تیم ملی بگذاریم. همان ارسلان کاظمی که می گویید اگر نفر آخر پست ۴ باشد و ۵ دقیقه بازی کند، تیم به هم می ریزد.

بیشتر بخوانید:

دومین بازیکن دو رگه تیم ملی بسکتبال فردا وارد تهران می‌شود

زمان سفر تیم ملی بسکتبال به قطر مشخص شد

 

 

تگ ها


تیم ملی بسکتبال مهران شاهین طبع بسکتبال بسکتبال