شاید بازیکنان ناشناخته را به تیم ملی دعوت کنم

روبرتو مانچینی به کیفیت بازیکن بیشترین اهمیت را می دهد و سن و سال برای او در اولویت قرار ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، برای روبرتو مانچینی سرمربی تیم ملی ایتالیا، سن بازیکن اهمیتی ندارد.

 ایتالیا با مانچینی به دنبال نوسازی و تغییرات گسترده در ترکیب است و او می گوید که حتی حاضر است از بازیکنانی که هنوز به تیم بزرگسالان و سطح حرفه ای نرسیده اند نیز دعوت کند.

مانچینی در یک سخنرانی تصویری برای بازیکنان تیم های پایه بولونیا گفت:« به همه بازیکنان جوان می گویم که با جدیت تلاش کنند. اگر کیفیت فنی و شخصیت حرفه ای داشته باشید آماده ام تا شما را دعوت کنم؛ حتی اگر به رده بزرگسالان نرسیده باشید هم ممکن است شما را دعوت کنم.

در کادر فنی من افرادی هستند که بازیکنان تیم های پایه را دنبال می کنند و اگر چشم آنها شما را بگیرد، آماده ام تا شما را در لیست قرار بدهم. برای من سن اهمیتی ندارد بلکه تکنیک و شخصیت مهم هستند.

وقتی ۱۶ سال و نیم سن داشتم، با همین تفکر کارم را در بولونیا شروع کردم. خوشبختانه افرادی وجود داشتند که به من اعتماد کردند و من هم سعی می کنم در همان قدر حامی شما باشم. باید به بازیکنان جوان فرصت بدهیم، باید اجازه بدهیم که آنها بازی کنند و مرتکب اشتباه شوند.»

مانچینی سپتامبر ۲۰۱۸ زمانی که نیکولا زانیولو(ستاره کنونی رم) هنوز در لیگ ایتالیا بازی نکرده بود، او را در لیستش قرار داد.

مانچینی در این باره توضیح داد:« آن یک اتفاق نبود، زانیولو را در مراحل پایانی یوروی زیر ۱۹ سال دیدم و تصمیم گرفتم که او را در لیست قرار بدهم»

تگ ها


روبرتو مانچینی تیم ملی ایتالیا