شاید منچستر ۲۰ سال دیگر هم قهرمان لیگ نشود

اسطوره ولزی منچستریونایتد معتقد است با روند اوج گیری منچسترسیتی و لیورپول و تیم های دیگر، شاید به این زودی ها نوبت به قهرمانی یونایتد در لیگ برتر نرسد....

به گزارش "ورزش سه"، رایان گیگز معتقد است که احتمال دارد قهرمانی دوباره منچستریونایتد در لیگ برتر ۲۰ سال طول بکشد خصوصا اگر یورگن کلوپ و پپ گواردیولا به حضورشان در این رقابت‌ها ادامه دهند. 

یونایتد از زمان جدایی سر الکس فرگوسن در پایان فصل ۱۳-۲۰۱۲ تا به امروز قهرمان لیگ برتر نشده است. آنها دیوید مویس، لوییس فن خال و ژوزه مورینیو را در طول این مدت از کار برکنار کرده‌اند. لیورپول فصل گذشته موفق شد به حسرت ۳۰ ساله خود در فتح این جام پایان دهد و گیگز نگران است که یونایتد نیز دچار اتفاق مشابهی شود خصوصا اگر رقبایش به روند رو به رشد خود در سال‌های اخیر ادامه دهند.

گیگز در گفتگو با جیمی کرگر در پادکست "گریتست گیم" گفت:« ممکن است پیش از این که متوجه شوید، ۱۵-۲۰ سال گذشته باشد. مخصوصا اگر یورگن کلوپ و پپ گواردیولا همچنان در تیم های شان بمانند. آن ها منابع و بازیکن در اختیار دارند، برای نمونه به لیورپول نگاه کنید. آن ها سال ۱۹۹۰ قهرمان شدند و فکر می کردند به زودی دوباره آن را تکرار خواهند کرد.

حتی با وجود یورگن کلوپ هم ۴-۵ سال طول کشید تا قهرمان شوند. شما باید به کاری که کلوپ انجام داد، خوب فکر کنید. او تیم را هر فصل تقویت کرد و قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. وقتی که پیشرفت در تیمش مشاهده شد، فشار موجود کمی کاهش یافت. ما به هر سرمربی یا بازیکنی که به تیم می آید از این دید نگاه می کنیم که او قرار است ما را به قهرمانی برساند، که البته روند کار اینطور نیست.»

تگ ها


رایان گیگز اوله گونار سولسشر تیم ملی ولز یورگن کلوپ ناکی ولز منچستر یونایتد منچستر سیتی لیورپول