شایعه در شهر؛ دایی سرمربی عراق می‌شود؟

با جدایی کاتانچ از تیم ملی عراق، فدراسیون فوتبال این کشور به دنبال جذب یک مربی جدید است و از علی دایی به عنوان یکی از گزینه‌های سرمربی‌گری تیم ملی عراق یاد شده است....

به گزارش مدال، با جدایی سرکو کاتانچ از تیم ملی عراق، مدیران فدراسیون فوتبال این کشور به دنبال انتخاب جانشینی برای وی هستند و از علی دایی به عنوان یکی از گزینه‌های جانشینی سرمربی سابق تیم ملی یاد شده است.
فدراسیون فوتبال عراق در آستانه آغاز مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 که انتخابی جام ملت‌های آسیای 2023 در چین نیز هست، گزینه داخلی را به خارجی ترجیح داده و با چند مربی عراقی مذاکره کرده. مربیانی که نام راضی شنیسل و حکیم شاکر نیز میان آنها دیده می‌شود. در این میان روزنامه ایران ورزشی خبر داده برخی مربیان خارجی نیز به مدیران فدراسیون فوتبال عراق پیشنهاد شده‌اند که بین آنها یک نام آشنا برای ما ایرانی‌ها وجود دارد.
این مربی نام‌آشنا علی دایی است. سرمربی سابق تیم ملی ایران با سابقه سال‌ها مربیگری در تیم‌هایی چون سایپا، راه‌آهن، صبای قم و پرسپولیس که در عراق هم از محبوبیت بالایی برخوردار است.
این محبوبیت را می‌توان در سفر حدود یک هفته قبل دایی به عراق دید، جایی که هواداران فوتبال در کشور همسایه برای او سنگ تمام گذاشتند و از ستاره سابق فوتبال ایران به بهترین شکل ممکن پذیرایی کردند.
علی دایی از طریق یکی دو واسطه ایرانی که ارتباط نزدیکی با فدراسیون فوتبال عراق و اعضای اقتصادی آن دارند برای حضور در تیم ملی پیشنهاد شده و مورد استقبال هم قرار گرفته. عراقی‌ها که ابتدا فکر نمی‌کردند دایی علاقه‌ای به حضور روی نیمکت تیم ملی عراق داشته باشد، قرار است در جلسه آینده خود بحث حضور سرمربی سابق سایپا را مطرح کنند و در این مورد به قطعیت برسند.
 

بیشتر ببینید:
دبل مهدی شریفی در دیدار سومقاییت و قبله/ ویدیو
حرکت جنجالی آگوئرو به هنگام تعویض در بازی منچسترسیتی و تاتنهام/ ویدیو

تگ ها


علی دایی علی دایی در کربلا تیم ملی عراق تیم ملی فوتبال عراق علی دایی عراق فوتبال