شباهت رئال مادرید و لیورپول از نظر ستاره سابق انگلیس

ستاره سابق تیم ملی انگلیس و باشگاه های لیورپول و رئال مادرید، شباهت های بین این دو باشگاه را زیاد می داند....

به گزارش "ورزش سه"، استیو مک منمن بیش از ۳۷۰ بازی برای لیورپول انجام داد و سپس راهی رئال مادرید شد. او بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ برای رئال بازی کرد و با پیراهن این تیم دو بار موفق به فتح لیگ قهرمانان شد. مک منمن در ۱۵۸ بازی خود برای رئال مادرید گل های حساسی هم به ثمر رساند؛ از جمله گلزنی به والنسیا در فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۰.

مک منمن سال ۲۰۰۳ راهی سیتی شد و دو سال بعد از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. او در مقایسه بین لیورپول و رئال به رادیو بی بی سی گفت:« رئال و لیورپول شباهت های زیادی به یکدیگر دارند. هر دو از مهمترین و بزرگترین باشگاه های کشورشان هستند با تاریخچه ای غنی و پراز افتخار. هر سال از هر دو باشگاه انتظار قهرمانی می رود. اگر لیگ داخلی نشد، لیگ قهرمانان.

وقتی پیراهن این دو تیم را به تن می کنید، باید همه توان تان را در زمین بگذارید. همیشه باید ۱۰۰ درصد باشید. در ساختمان هر دو باشگاه عکس های زیادی از ستاره های گذشته به چشم می خورد. عکس هایی با جام قهرمانی اروپا. در لیورپول املین هیوز، گرم سونس و فیل تامپسون با جام قهرمانی اروپا و در رئال، دی استفانو، خنتو، پوشکاش و... را می بینید که جام را در دست دارند.»

مک منمن ادامه داد:« دوران حضورم در رئال بسیار خوب بود. در ابتدا البته مشکل زبان داشتم و اینکه به کشوری با فرهنگ متفاوت آمده بودم ولی سطح توقعات و فشارها دقیقا به مانند لیورپول بود. خیلی زودتر از حد تصور خودم را با رئال وفق دادم و به خوبی مورد قبول هم تیمی هایم قرار گرفتم. در کنار یکدیگر افتخارات زیادی کسب کردیم و خاطراتی فراموش نشدنی به یادگار ماند.»

بیشتر بخوانید:
لیورپول، ژردان شقیری را در لیست فروش گذاشت
مسی یا رونالدو؟ اسطوره‌های فوتبال چه می‌گویند؟ 

تگ ها


استیو مک منمن فوتبال جهان انگلیس لیورپول رئال مادرید لیورپول رئال مادرید فوتبال