شبی که آنفیلد ۳۰ سال در انتظارش بود

لیورپولی ها سرانجام امشب قهرمانی شان در رقابت های این فصل لیگ برتر را جشن گرفتند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شاگردان یورگن کلوپ که چند هفته قبل قهرمانی شان را در رقابت های این فصل لیگ برتر قطعی کرده بودند، امشب بعد از پیروزی ۵-۳ مقابل چلسی، جشن قهرمانی باشکوهی برگزار کردند؛ جشنی که طرفداران این تیم ۳۰ سال در انتظار آن بودند.

آخرین قهرمانی قرمزهای مرسی ساید در فوتبال انگلیس به سال ۱۹۹۰ برمی گشت؛ زمانی که هنوز لیگ برتر آغاز به کار نکرده بود و این تیم قهرمان رقابت های دسته اول فوتبال انگلیس شده بودند. در این سال ها این تیم چند بار تا آستانه قهرمانی پیش رفت؛ از جمله در فصول ۱۴-۲۰۱۳ و ۱۹-۲۰۱۸ اما هر دو بار در نهایت قهرمانی را به منچسترسیتی واگذار کرد. آنها فصل قبل در حالی از رسیدن به این عنوان باز ماندند که تنها یک امتیاز از سیتی کمتر داشتند و با ۹۷ امتیاز، به نایب قهرمانی رضایت دادند.

اما در این فصل آنها از هفته ها پیش با فاصله زیادی که با رقبا ایجاد کردند، قهرمانی شان را مسجل کرده بودند و تنها شیوع کرونا و توقف رقابت ها باعث شده بود تا نگرانی هایی در مورد احتمالا نیمه کاره ماندن این فصل ایجاد شود اما در نهایت با از سرگیری رقابت ها، این تیم توانست به طور رسمی قهرمانی اش را قطعی کند.

جام قهرمانی لیورپول توسط کنی دالگلیش، اسطوره باشگاه لیورپول به بازیکنان این تیم اهدا شد. او که خود در دهه ۱۹۸۰ به عنوان بازیکن و مربی به افتخارات زیادی با قرمزها رسید، در صفحه توئیترش نوشت:" سرشار از غرور هستم که می بینم این جام به آنفیلد برگشت و امشب آن را به جوردن هندرسون، یورگن و همه اعضای تیم می دهم. همه شما فوق العاده بودید. مردم زیادی به خاطر شما احساس غرو ر می کنند."

بیشتر بخوانید:
لیورپول 5 چلسی 3؛ جشنواره گل برای جشن قهرمانی
کلوپ: ما قهرمان انگلیس، اروپا و جهان هستیم 

تگ ها


فوتبال جهان لیورپول جشن قهرمانی لیورپول لیورپول چلسی لیورپول-چلسی لیگ برتر فوتبال