شبی که اسپانیا فقط یک چیز کم داشت (عکس)

اسپانیا در شبی که کاملا از حریف خود سر بود نتوانست طعم پیروزی را بچشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دیدار تیم های اسپانیا و سوئد در دومین مسابقه از گروه E رقابت های یورو ۲۰۲۰ با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید. شاگردان لوییس انریکه در حالی موفق به کسب پیروزی در این دیدار نشدند که از هر لحاظ از حریف خود سر بودند.

بر اساس آمار ارائه شده در پایان بازی، اسپانیا با اختلاف بسیار فاحش تیم برتر میدان بود. این تیم ۸۵ درصد از مالیکت بازی را در طول ۹۰ دقیقه در اختیار داشت و سوئد تنها در ۱۵ درصد از زمان بازی، مالک میدان بود؛ موضوعی که به خوبی نشان از برتری فاحش اسپانیا دارد.

اما برتری شاگردان انریکه فقط به این مورد محدود نمی شود و آنها در تعداد پاس ها هم برتری چشمگیری نسبت به تیم حریف در طول ۹۰ دقیقه داشته اند؛ اسپانیایی ها در این دیدار ۹۱۷ پاس رد و بدل کردند، در حالی که تعداد کل پاس های سوئد ۱۶۱ عدد بود!اسپانیایی در طول ۹۰ دقیقه ۱۷ بار به سمت دروازه حریف شوت زدند و این عدد برای سوئد فقط ۴ بار بود. سوئدی ها از داخل محوطه جریمه تنها ۲ بار به سمت دروازه اسپانیا شوتزنی کردند و این عدد برای اسپانیایی ۱۱ بار بود. با وجود تمامی این برتری ها در آمار اسپانیایی هم در شبی که یک گلزن چارچوب شناس را در ترکیب تیم شان کم داشتند، از باز کردن دروازه سوئد ناکام ماندند تا بازی اول شان در یورو را با نتیجه ۰-۰ به پایان برسانند.

به این ترتیب سوئد به اولین تیم بعد از نروژ در یورو ۲۰۰۰ تبدیل شد که موفق به ناکام گذاشتن اسپانیایی ها در گلزنی در بازی ابتدایی خود در جام ملت های اروپا می شود.

بیشتر بخوانید:

دفعه بعد موراتا ۳ گل می‌زند و دهان همه را می بندد

اولین بازی بدون گل یورو ۲۰۲۰ (عکس)

 

 

تگ ها


تیم ملی اسپانیا یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال