شبی که لیونل مسی تاریخ ساز شد

در اواسط فوریه اتفاقات مهیجی در تاریخ رقابت های لالیگا رخ داده است....

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی در سال ۲۰۱۲ موفق شد ۹۱ بار دروازه حریفان را باز کرده و از این حیث در تاریخ فوتبال رکورددار شود. او در دیدار مقابل والنسیا چهار بار موفق به گلزنی شده و این عملکدرد نقش مهمی در ثبت این رکورد تاریخی داشت.

۱۵ فوریه: آغاز درخشش مارسلو در لالیگا (۲۰۰۹)

در ۱۵ فوریه ۲۰۰۹ در ال مولینون بود که رئال مادرید به لطف گل های رائول گونزالس و یان کلاوس هونتلار در ورزشگاه خیخون در همان ابتدا با دو گل پیش افتاد. اسپورتینگ سعی در نشان دادن واکنش داشت، اما شاگردان خوانده راموس، سرمربی خیخون دوباره تسلیم شدند.

در ادامه اثرگذاری هوشمندانه گل سوم گونسالو ایگواین توپ را به محوطه رساند و مارسلو، مدافع چپ و ستاره نوظهور با سرعت از سد مدافعان اسپورتینگ عبور کرده و با آرامش ایناکی لافونته، دروازه با خیخون را مغلوب کرد تا گل سوم به ثمر برسد. در ادامه رئال مادرید باز هم به گل رسید و با برتری ۰-۴، هشتمین پیروزی متوالی در لالیگا را کسب کرد. ضربه دقیق مارسلو، اولین گل او از ۲۵ گل این بازیکن لالیگا بود. و از آن زمان کاپیتان دوم و ۳۲ ساله رئال مادرید ۵ پنج قهرمانی در لالیگا کسب کرده است.

۱۷ فوریه: اولین پیروزی بزرگ خیرونا در برنابئو (۲۰۱۹)

در تاریخ ۱۷ فوریه ۲۰۱۹ و زمانی که کاسمیرو در نیمه اول با ضربه سر ارسال تونی کروس را تبدیل به گل کرد، به نظر می رسید رئال مادرید به یک پیروزی ساده مقابل خیرونا دست خواهد یافت. اما در آفتاب بعدازظهر، رئال مادرید به خواب فرو رفت و خیرونا با پنالتی هند سرخیو راموس صاحب یک ضربه پنالتی شد تا کریستیان استوانی بازی را ۱-۱ کند.

در ادامه و بعد از مهار ضربه آنتونی لوزانو توسط تیبو کورتوا، این پورتو بود که با ضربه سر گل دوم را به ثمر رساند تا تیم مهمان موفق به تکمیل بازگشت خود شود. در ادامه سرخیو راموس در لحظات پایانی برای گلزنی پیش رفت و ضربه برگردان او در مقابل دروازه خیرونا بازی خطرناک تشخیص داده شد تا او کارت زرد دوم را نیز دریافت کند؛ ۹۰ دقیقه دراماتیک برای اولین و تنها پیروزی تیم کاتالان تا به امروز در لالیگا در سانتیاگو برنابئو.

۱۹ فوریه: پوکر لیونل مسی در برابر والنسیا در سال رکوردشکنی (۲۰۱۲)

در ۱۹ فوریه ۲۰۱۲ ابتدا پابلو پیاتی، وینگر والنسیا با زیرکی از اشتباه مدافعان بارسلونا استفاده کرده و و تنها پس از ۸ دقیقه نتیجه را ۱-۰ کرد تا نوکمپ در خاموشی فرو برود. اما هواداران بلوگرانا خیلی نگران نبوده و می دانستند که لیونل مسی آماده را در ترکیب خود دارند.

در اواسط نیمه اول لیونل مسی با ضربه ای دقیق و محکم از فاصله ای نزدیک گل تساوی را به ثمر رساند و در ادامه دو بار دیگر نیز دیگو آلوس، دروازه بان والنسیا را در همان نیمه نخست تسلیم کرد. لیونل مسی باز هم موفق به گلزنی شد و در نهایت ژاوی نتیجه بازی را ۱-۵ کرد، اما همه چیز معطوف به پوکر مسی برابر والنسیا بود. او در ادامه فصل برابر اسپانیول نیز موفق به ثبت همین عملکرد شده و در نهایت رکورد ۹۱ گل در سال ۲۰۱۲ شامی ۱۲ گل برای آرژانتین و  ۷۹ برای بارسا که ۵۹ تای آن در لالیگا بود را به ثبت رساند.

۲۰ فوریه: آرانزوبیا و تاریخ سازی در بین دروازه بان های لالیگا (۲۰۱۱)

در تاریخ ۲۰ فوریه ۲۰۱۱ و در نبرد تیم های پایین جدولی، ۹۴ دقیقه از بازی گذشته و آلمریا با گل فوق العاده پابلو بیاتی از دیپورتیوو پیش بود. تیم مهمان صاحب یک ضربه کرنر شد و پابلو آلوارز توپ را به مرکز محوطه ارسال کرد.

انبوهی از بازیکنان برای استقبال از ت.پ بلند شدند، اما دروازه بان دپور، دانی آرانزوبیا از همه بالاتر پرید و یک ضربه سر کلاسیک مانند مهاجمان شماره ۹ موفق به گلزنی شد. او تیمش را نجات داده و تبدیل به ششمین دروازه بان گلزن در لیگ اسپانیا شد. مارکو دیمیتروویچ سنگربان ایبار اخیرا پنالتی خود را صدرنشین فعلی لالیگا یعنی اتلتیکو مادرید تبدیل به گل کرده و نفر هفتم در این فهرست شد. اما آرانزوبیا تنها دروازه بانی در کل تاریخ لالیگا است که در جریان بازی گلزنی کرده است.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


لیونل مسی مارسلو فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال