شب توفانی مسی؛ لئو می خواهد قهرمان شود (عکس)

در شبی که بارسلونا چیزی تا شکست و خداحافظی با قهرمانی فاصله نداشت، لیونل مسی دبل کرد و امیدها برای فتح لالیگا را زنده نگاه داشت....

به گزارش "ورزش سه"، بارسا و والنسیا از ساعت ۲۳.۳۰ در مستایا به مصاف هم رفتند در حالی که بازی برای هر دو تیم اهمیت بالایی داشت. والنسیا هنوز بقای خود در لالیگا را قطعی نکرده و بارسا با توجه به پیروزی شب گذشته رئال و اتلتیکو محکوم به کسب سه امتیاز بود.

بازی در نیمه اول علی رغم برتری محسوس بارسا با تساوی بدون گل خاتمه یافت در حالی که حق بارسا حداقل زدن یک گل بود.

در نیمه دوم و دقیقه ۵۰ در یک غافلگیری روی ارسال کرنر والنسیا به گل رسید. گلی که مشکوک هم بود ولی با بررسی وی ای آر مورد قبول قرار گرفت. داور نیز گل را تایید کرده بود.

پس از ارسال توپ، مارک آندره تراشتگن گلر بارسا با ممانعت کوریا بازیکن والنسیا نتوانست پرش کند و این پائولیستا بود که بدون مزاحم دروازه خالی را باز کرد. بارسایی ها معتقد بودند کوریا روی تراشتگن مرتکب خطا شده ولی نظر داور عوض نشد.

توفان بارسا از همین لحظه شروع شد.

تنها شش دقیقه بعد بارسا به یک ضربه پنالتی دست یافت. ارسال توپ لیونل مسی را لاتو مدافع والنسیا با دست به دروازه بان رساند و داور بلافاصله اعلام پنالتی کرد. دی یونگ در موقعیت عالی گلزنی قرار داشت ولی داور تنها به یک کارت زرد برای لاتو بسنده کرد.

مسی پشت توپ قرار گرفت و پنالتی او را یاسپر سیله سن گلر هلندی والنسیا برگشت داد. در یک رفت و برگشت مسی در دهانه دروازه بار دیگر صاحب توپ شد و این بار توانست گلزنی کند.

او در بازی رفت نیز پنالتی خود برابر والنسیا را از دست داده بود و در ریباند گلزنی کرد. این اولین بار است که مسی در یک فصل دو بار برابر یک تیم پنالتی خراب می کند.

این پنالتی شماره ۲۹ مسی بود که از دست می رفت و از این حیث با رونالدو برابر شد. 

بارسا دقیقه ۶۲ روی برگشت ضربه سر دی یونگ که سیله سن با کف دست دور کرده بود توسط گریزمان به گل رسید. ستاره فرانسوی گل شماره ۱۲ فصل خود را به ثمر رساند.

شش دقیقه بعد لیونل مسی خود را دو گله و بارسا را سه گله کرد.

این بار او پشت ضربه کاشته قرار گرفت و توپ پس از برخورد به تیر دروازه به گل تبدیل شد. مسی پس از ۲۰ کاشته ای که خراب کرده بود بالاخره توانست گلزنی کند. این گل شماره ۵۵ مسی از روی ضربات کاشته بود(۴۹ کاشته برای بارسا و شش کاشته برای آرژانتین)

در ادامه هرچند والنسیا با گل استثنایی کارلس سولر توانست فاصله را به یک گل کاهش دهد ولی بار سا توانست دقایق باقیمانده را به خوبی مدیریت کند و به لطف دبل مسی برنده میدان شود. مسی حالا با ۲۸ گل و با فاصله هفت گل از کریم بنزما به تنهایی در صدر جدول گلزنان قرار گرفته و در مسیر هفتمین ال پیچیچی خود قرار دارد.

تگ ها


لیونل مسی بارسلونا