شب خاص: لیونل مسی در پوست کروکودیل!

دیشب لیونل مسی برای اولین بار ورزشگاه پارک دو پرانس را با گل تماشایی اش به انفجار درآورد اما نگاه‌ها بیشتر از گلش، به نقش جدیدش معطوف شد!...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهم‌ترین مسابقه هفته دوم چمپیونزلیگ دیشب در ورزشگاه پارک دو پرانس پاریس، میان دو غول ثروتمند فوتبال جهان پاری‌سن ژرمن و منچستر سیتی برگزار شد. مسابقه ای که بازیکنانی با ارزش تقریبی ۲ میلیارد دلار در آن به میدان رفتند ولی همه نگاه‌ها معطوف به لیونل مسی بود که شاید تا قبل از پیوستن به جمع پاریسی ها، پیش‌بینی‌ها حاکی از حضورش در بین شاگردان پپ گواردیولا بود اما نهایتا پی‌اس‌جی را انتخاب کرد. پیش از مسابقه هم انتظار می‌رفت تقابل مجدد مسی در برابر پپ، زیبایی‌های خاص خودش را به‌همراه داشته باشد اما نه تا این حد.


 پی اس جی که با گل زود هنگام ادریسا گویه از حریف قدرتمندش جلو افتاده بود، در لاک دفاعی سختی فرو رفته بود و با تکیه بر سیو‌های فوق‌العاده جیجی دوناروما برتری‌اش را حفظ می‌کرد تا جایی برای امید به حملات جدی پاریسی ها وجود نداشته باشد اما خب چه کسی می‌تواند لیونل مسی را پیش‌بینی کند؟


فوق‌ستاره ارژانتینی در کسری از ثانیه خط هافبک و دفاع سیتی را به‌هم ریخت و بعد از یک دویی تماشایی با کیلیان امباپه، آن‌چنان تماشایی توپ را به کنج دروازه ادرسون چسباند که برای یک لحظه وزن زمین در پاریس کم شد! واقعا مسی نمی‌توانست  مسابقه ای بهتر از نبرد انتقامی پاریسی ها برابر سیتی در جام باشگاه‌ها را برای ثبت اولین گلش انتخاب کند.


اما نه گلزنی مسی برابر سیتی اتفاقی تازه بود نه ثبت یک سوپرگل از این فوق‌ستاره، بلکه عجیب‌ترین اتفاق مسابقه دیشب، پوزیشن جدید لیونل مسی در دیوار دفاعی پاریسی‌ها مقابل ضربه ایستگاهی سیتیزن‌ها بود. جایی که لیونل مسی برای جلوگیری از رد‌شدن توپ از زیرپای دیواره دفاعی، در اقدامی شگفت‌انگیز زیر دیوار دراز کشید تا یکی از جذاب‌ترین فریم‌های ورزشی سال ۲۰۲۱ رقم بخورد‌. 


 مسی که روزگاری با نبوغش در ضربات ایستگاهی حریفانش را مجبور می‌کرد این جای‌گیری دفاعی را پیاده کنند، دیشب خودش در مقام یک جان‌فشان برامد و مثل یک کروکودیل زیر دیواره دفاعی قرار گرفت. دیدن نگاه‌های توام با خنده نیمار به دوست صمیمی‌اش هم خالی از لطف نبود. مسی که برای اولین بار در این موقعیت قرار گرفته بود، از کارلوس گرانده که او هم شگفت‌زده شده بود، راجع‌به چگونگی جمع کردن دستانش پرسید تا مبادا مرتکب خطای احتمالی هند شود.


با ختم به‌خیر شدن این موقعیت سیتی و برد دو بر صفری که برای پاری‌سن ژرمن رقم خورد، تازه واکنش‌ها به این اتفاق شروع شد!


ریو فردیناند که کارشناس شبکه بی‌تی اسپورت بود، در اظهارنظری جالب گفت:"
وقتی اولین بار پوچ از مسی در تمرینات خواسته که این کار را بکند، یک نفر باید می‌گفته که مسی این کار را نکن لطفا! تو که نباید این کار را کنی! اگر با مسی هم تیمی بودم تو این لحظه بهش می‌گفتم تو نه مسی تو نه! من جات دراز می‌کشم. لباس مسی نباید برای این‌کار کثیف شه! این کارها مناسب انجام دادن توسط مسی نیستن. فکر می‌کنم پوچتینو با این پوزیشن دفاعی که برای لئو در نظر گرفت بهش بی‌احترامی کرد!"


به‌هرحال این حرکت مسی به سرعت در فضای مجازی وایرال شد و باید دید سایر چهره‌های سرشناس در مورد این اتفاق چه اظهاراتی خواهند داشت اما نکته جالب این بود که کاپیتان البی سلسته که امسال سرخوش از قهرمانی در کوپا امه‌ریکا به دنبال کسب هفتمین توپ طلای خودش است، در مصاحبه پایان بازی اش به این موضوع اشاره ای  نداشت و بیشتر معتقد بود پیروزی برابر یک حریف بزرگ در چمپیونزلیگ به امادگی روحی و روانی تیم‌شان کمک می‌کند. همچنین گفت:" بازی‌های زیادی برای پاریسی ها انجام ندادم ولی بسیار خوش‌حالم که اولین گلم را به ثمر رساندم و امیدوارم این شروعی باشد بر راهی طولانی!"

امیرحسام رنگچیان

تگ ها


پاری سن ژرمن لیونل مسی فوتبال جهان پاری سن ژرمن UEFA Champions League فوتبال