شب شلوغ و جذاب برای کشتی فرنگی ایران

در سه وزن دوم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، دو فرنگی کار ایران در دو وزن بالا به نیمه نهایی راه یافتند....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از اینکه تیم محمد بنا در روز نخست نتوانست فینالیستی داشته باشد، در روز دوم همه منتظر این هستند تا ایران بتواند حداقل یکی، دو فینالیست در سه وزن معرفی کند.


امروز در وزن ۶۰ کیلوگرم مهرداد مردانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۳ رضوان آرنات دارنده مدال برنز اروپا از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب  گئورگ غریبیان قهرمان اروپا از ارمنستان شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار در گروه بازنده ها را بدست آورد.


در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ آرتور سارگسیان قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از روسیه  را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر ۱ گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف نیکولوز کاخلاشویلی از ایتالیا می رود.


در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۱ داوید اوواسپیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر ۱ اسکار مارویک از نروژ را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حریف وی در این دیدار یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز جهان از شیلی است.


رقابت های نیمه نهایی اوزان فوق از ساعت ۱۸:۳۰ امروز برگزار می شود.


اما از سوی دیگر سه فرنگی کار ایرانی که دیروز در ۴ وزن اول کار خود را پیگیری کردند، امشب برای کسب مدال برنز به مصاف رقبا می روند.


در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری که دیروز با نتیجه ۱۰ بر ۶ مغلوب مالخاز آمویان دارنده مدال نقره اروپا از ارمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت و امشب در این دیدار به مصاف کریستوپاس اسلیوا از لیتوانی می رود.


در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی که دیروز مقابل رومن ولاسوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه  با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب شد، امروز در گروه شانس مجدد مقابل تمرلان شادوکایف از قزاقستان  با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی دست یافت و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف تاماس لوای از مجارستان قرار می گیرد.


در وزن ۸۲ کیلوگرم پژمان پشتام که دیروز در نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب برهان آکبوداک از ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت، امشب در این دیدار لازو زابو از مجارستان را پیش رو دارد.

تگ ها


کشتی فرنگی