شجاعی: دوست ندارم در پرسپولیس سرم را پایین بگیرم

پرسپولیس روز گذشته از ششمین خرید لیگ برتری‌اش رونمایی کرد؛ علی شجاعی مهاجم فصل گذشته نساجی که پیراهن تیم المپیک را هم به تن داشت و حالا قرار است پیراهن پرسپولیس را بر تن کند.&#۱۶۰;...

به گزارش ورزش سه، پرسپولیس پیش از این با حامد لک، احسان پهلوان، عیسی آل‌کثیر، سعید آقایی و میلاد سرلک قرارداد بسته بود و شجاعی ششمین بازیکنی است که در نقل و انتقالات تابستانی به جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی اضافه می‌شود. شجاعی فصل گذشته در پُست وینگر برای نساجی بازی کرد و با وجود اینکه کم گل زد ولی جزو بازیکنان تاثیرگذار تیمش بود. او بازیکنی دونده و فیزیکی است که چند تیم معتبر از جمله استقلال خواهان جذبش بودند ولی شجاعی در نهایت پرسپولیس را انتخاب کرد. خیلی‌ها بر این عقیده‌اند که پرسپولیس شجاعی را به‌عنوان جانشین مهدی ترابی جذب کرده که این موضوع می‌تواند کار این بازیکن ۲۳ ساله را سخت‌تر کند. شجاعی در خصوص پیوستن به پرسپولیس به سوالات همشهری ورزشی پاسخ داده است.

* بازی در پرسپولیس آرزوی بچگی ام بود
این احساس فعلا برایم قابل توصیف نیست و فقط می‌توانم بگویم خیلی خوشحالم. من به آرزوی دوران بچگی‌ام رسیدم و روز ۱۸ شهریور یک روز تاریخی در زندگی من است.

* ندای دل؟ وارد حواشی نمی‌شوم
من دوست ندارم وارد حاشیه شوم و می‌خواهم تمرکزم روی فوتبال باشد. منظورم این است به تیمی آمدم که از بچگی دوستش داشتم و حالا هم باید قدر این پیراهن را بدانم. حتی اگر یک دقیقه هم برای پرسپولیس بازی کنم باید با جان و دل بازی کنم. من به تیم بزرگی آمدم، به تیمی که تاریخ بزرگی دارد و فوتبالیست‌هایی در این تیم فوتبال بازی کرده‌اند که در رده ملی و باشگاهی افتخارات زیادی را کسب کرده‌اند.

* دوست ندارم از پرسپولیس بروم
نساجی بدون شک یک تیم خاص در فوتبال ایران است و پیشرفتم را در فوتبال مدیون این باشگاه هستم. زمانیکه در سایپا بودم کسی من را نمی‌شناخت ولی وقتی به نساجی آمدم بیشتر شناخته شدم. حالا هم به پرطرفدارترین تیم آسیا آمده‌ام و دوست دارم بیشتر از گذشته خودم را نشان دهم. اینکه به پیراهن پرسپولیس رسیدم اتفاق بسیار مهمی است ولی مسئله اصلی برای من حفظ این موقعیت خوب است. اصلا دوست ندارم اتفاقی برایم رخ دهد که اینجا موفق نشوم و خیلی ساده از پرسپولیس بروم. من به‌خوبی می‌دانم که برای رسیدن به هدف‌هایم باید بجنگم و دوست ندارم در پرسپولیس سرم را پایین بگیرم و شرمنده هواداران باشم.

* باید جواب اعتماد آقا یحیی را بدهم
من یکی از بازیکنان جدید پرسپولیس هستم، پس سرمربی این تیم به من اعتماد کرده و باید جواب اعتماد آقا یحیی را بدهم.

* جانشین ترابی؟ باید سخت تلاش کنم
پرسپولیس در طول تاریخ همیشه بازیکنان باکیفیت و بزرگی داشته است. من باید چند برابر گذشته تلاش کنم تا به هدف‌هایم برسم. من به اینجا آمده‌ام که به افتخارات بزرگی دست پیدا کنم.

* باید روی لیگ قهرمانان تمرکز کنیم
همه بازیکنان پرسپولیس باکیفیت و خوب هستند و امیدوارم طوری نتیجه بگیریم که هواداران را شاد کنیم. فعلا که باید روی لیگ قهرمانان آسیا تمرکز کنیم و سپس به فکر فصل جدید لیگ برتر و کسب پنجمین قهرمانی پیاپی باشیم.

تگ ها


پرسپولیس تهران علی شجاعی