شجاع: حق ندارید از ترابی انتقاد کنید

مدافع پرسپولیس به انتقاد از شرایط کنونی قراردادها در فوتبال ایران پرداخت و مدعی شد علیرغم مشکلات کنونی آنها برای این تیم تمام توان خود را به کار می‌گیرند....

به گزارش "ورزش سه"، شجاع خلیل زاده، مدافع میانی پرسپولیس با شروع دوباره تمرینات این تیم در آستانه رقابت‌های آسیایی درباره وضعیت این تیم به سایت باشگاه اینطور توضیح داد: فصل سختی را پشت سر گذاشتیم اما در نهایت توانستیم قهرمان شویم. هر چند که در جام حذفی بدشانس بودیم و شرمنده هواداران شدیم اما اکنون برای رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا استارت زدیم و امیدوارم بهترین نتایج را بگیریم تا دوباره پرچم پرسپولیس را بالا ببریم.

وی با انتقاد از شرایط کنونی تیم برای جذب و تمدید قراردادها گفت: همه تیم‌ها در حال تقویت خود هستند تا پرقدرت‌تر از قبل باشند. در پرسپولیس اما شرایط متفاوت است و هنوز مشخص نیست کدام بازیکنان می‌مانند و چه کسانی جدا خواهند شد. شرایط به گونه‌ای است که شاید بعد از لیگ قهرمانان آسیا باز هم برخی از بازیکنان از تیم جدا شوند. به هر حال بازیکنان باید به آینده خود فکر کنند و من برای هر بازیکنی که از پرسپولیس می‌رود آرزوی موفقیت می‌کنم. شاید از این حرف من برخی از هواداران ناراحت شوند اما مهدی ترابی علاوه بر فوتبال باید به زندگی شخصی خودش هم فکر کند. آن عزیزانی که از رفتار بازیکنان گلایه می‌کنند بهتر است خود را جای آنها بگذارند.

شجاع درباره وضعیت مالی این باشگاه گفت: خیلی از تیم‌ها به راحتی با بازیکنان خود تسویه می‌کنند و حتی بازیکن جدید هم می‌گیرند اما انگار مشکلات مالی فقط در پرسپولیس وجود دارد. بهتر است کسانی که از بازیکنان انتقاد می‌کنند خودشان را جای بازیکنان بگذارند. الان امثال مجتبی محرمی کجا هستند؟ نباید برخی از هواداران این طور به مهدی ترابی انتقاد کنند. متاسفانه از دیروز دیدم برخی از سایت‌ها نوشتند که بازیکنان پرسپولیس فلان قدر پول گرفتند اما اینطور نیست. برخی از بازیکنان به هر حال در قرارداد خود بندهایی دارند که می‌توانند با استناد به آن بندها برای آینده خود تصمیم بگیرند. ما بازیکنان برای پرسپولیس از جان مایه می‌گذاریم و اصلا قصد نداریم خدا نکرده باشگاه دچار چالش شود. این را هم بگویم که ما وضعیت اقتصادی مردم و جامعه را در این روزها درک می‌کنیم و خود ما هم از این مردم هستیم. بازیکنان پرسپولیس پولکی نیستند و موفقیت تیم برای آنها خیلی واجب‌تر است.


وی با اشاره به افزایش قیمت ارز و تفاوت قراردادی نسبت به آن گفت: پولی که بازیکنان فوتبال در ایران می‌گیرند به زحمت ۲۰۰ هزار دلار می‌شود. در همین شرایط بازیکنی مثل علیپور که آقای گل شده یک میلیارد می‌گیرد اما برخی از بازیکنان بی‌کیفیت خارجی برای یک بازی ۳ میلیارد و پانصد می‌گیرند یا حتی برای ۴ بازی ۴۵۰ هزار دلار! پرسپولیس به بازیکنی پیشنهاد ۳ میلیاردی می‌دهد اما همین بازیکن با ۸ میلیارد به یک تیم دیگر می‌رود! باور کنید بازیکنان پرسپولیس به عشق پیراهنی که به تن دارند بازی می‌کنند اما در این وضعیت اگر بازیکنی هم جدا می‌شود نباید به او انتقاد کرد. همه بازیکنان به پرسپولیس می‌آیند و می‌روند و این وسط فقط پرسپولیس مهم است که همیشه ماندگار خواهد بود. هواداران بدانند که اگر هر باشگاه خارجی ۳۰۰ هزار دلار هم به بازیکنی بدهد رقمی در حدود ۱۰ میلیارد تومان می‌شود اما بهترین بازیکن ما در لیگ آیا چنین رقمی می‌گیرد؟ ما از وضعیت اقتصادی مردم آگاه هستیم چون میان همین مردم زندگی می‌کنیم اما هیچگاه هم علیه باشگاه موضع نگرفتیم. با این همه برای ما سوال است که چرا همه باشگاه‌ها می‌توانند خودشان را تقویت کرده و با پول‌های زیاد بازیکن جدید بگیرند اما پرسپولیس مشکلات خاص خودش را دارد؟

خلیل زاده درباره شرایط تیم در آسیا نیز گفت: پرسپولیس بازی‌های سختی در آسیا دارد و باید تقویت شود. البته رقبای ما در حال تقویت شدن هستند. ما می‌دانیم که هواداران با پرسپولیس زندگی می‌کنند و همه تلاش ما هم برای خوشحالی این عزیزان است. ما پیش از این با پنجره بسته تا فینال آسیا رفتیم و باز هم تلاش می‌کنیم تا بهترین اتفاقات را در بازی‌های آینده رقم بزنیم. ۲ بازی رودررو از التعاون را باید ببریم تا ۲ بازی بعدی را با انگیزه بالایی به زمین برویم. قطعا می‌توانیم این کار را انجام دهیم و مثل همیشه هواداران پرسپولیس را سربلند خواهیم کرد.

شجاع در پایان صحبت‌هایش خواهان حمایت از تیم در وضعیت کنونی است: در شرایط حساس و سختی به سر می‌بریم. باید از کادرفنی به صورت قاطع حمایت شود چرا که آنها می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند. پرسپولیس واقعا تنهاست اما دل میلیون‌ها عاشق برای این تیم می‌تپد. واقعا بازیکنان پرسپولیس نباید مشکلات زیادی داشته باشند که در زمین بازی به فکر حل مشکلات خود باشند. باور کنید قرارداد من با پرسپولیس ۸۰ هزار دلار است اما هیچ وقت برای این تیم ناز نکردم و با افتخار پیراهن پرسپولیس را پوشیدم.

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۳۹۹ پرسپولیس تهران شجاع خلیل‌زاده