شجاع: عدد و نماد چهار هم مال ما شد و تمام!

مدافع باتجربه پرسپولیس به حواشی مربوط به جشن قهرمانی با نماد چهار در رختکن و البته شایعه جدایی‌اش واکنش نشان داد....

به گزارش "ورزش سه"، شجاع خلیل زاده با حضور در پست غیرتخصصی دفاع چپ نیز توانسته نمایش موفقی از خود به جا بگذارد تا نشان دهد عزمش کاملا برای حضور در تیم ملی جزم شده است. او در گفتگو با ورزش سه به حواشی چند وقت اخیر خصوصا ماجرای نمایش عدد چهار در رختکن این تیم پاسخ داده است. 

بازی سختی را مقابل فولاد در نهایت به سود خودتان تمام کردید.


فولاد تیم خوبی است و جواد نکونام تیم خوبی بسته است. اگر اشتباه نکنم کمترین گل خورده را بعد از ما داشته و از سیستم دفاعی فوق العاده‌ای بهره می‌برند. در نیمه اول چندان خوب نبودیم اما نیمه دوم کاملا تحت اختیار ما بود. در نهایت توانستیم با یک بازی خوب سه امتیاز را بگیریم و به پوکر قهرمانی نزدیک شویم.

در جریان بازی بارها با فرشاد احمدزاده برخورد داشتی و به نظر می‌رسید با او کری شدیدی داشتی. ماجرا چه بود که چند بار هم بدجور او را زدی؟


نه، مشکلی نبود و فرشاد یکی از بهترین دوستانم در پرسپولیس بود. بچه خوبی است و کری نداشتیم و بارها دوستانه صحبت کردیم. رفاقت به زدن است و از رفیق نخوری از چه کسی باید بخوری!

در نیمه اول عملکرد پرسپولیس چندان خوب نبودید و چرا بازی خودتان را نتوانستید انجام دهید؟


در پایان نیمه اول که وارد رختکن شدیم آقای گل محمدی به هیچ عنوان از نحوه بازی راضی نبود و بچه‌ها اصلا نتوانسته بودند بازی خودشان را به نمایش بگذارند. خدا را شکر با صحبت های کادرفنی در نیمه دوم همان پرسپولیس همیشگی شویم و در نهایت فولاد که واقعا تیم خوبی است را ببریم و به پوکر قهرمانی نزدیک شویم.

دو بازی است که در دفاع چپ بازی می‌کنی و اتفاقا توانستی نمایش خوبی به جا بگذاری.


پست من نیست اما با شرایطی که تیم بازیکن ندارد و نیاز دارد آنجا بازی می‌کنم. به احترام آقا یحیی که یکی از مربیان خوب و مهمترین چیز ایشان این است که در کنار بازیکنان است و همین موضوع باعث می‌شود تا بازیکنان هر کاری بخواهد برایش انجام می‌دهند. مهمترین چیز در تیم ما رفاقت کادرفنی و بازیکنان است.

اما با توجه به اینکه نزدیک به اعلام اسامی تیم ملی است و شانس دوباره‌ای به دست آوردی، نگران نیستی این تغییر پست باعث شود شرایط آنطور که بخواهی پیش نرود؟


موفقیت پرسپولیس مهمترین اولویت من است. قهرمانی پرسپولیس مهمترین چیز برای من است. برای من این است که در پستی که کادرفنی می‌خواهد بهترین عملکرد را داشته باشم و بقیه دیگر نظر سرمربی تیم ملی است. پست من نیست اما وقتی بازیکن نداریم چه باید بکنم؟ اینکه بخواهم به خودم فکر کنم و تیم در نهایت ضربه بخورد مطمئنا چیزی نیست که به آن فکر کنم. باید اکنون که تیم به دفاع چپ نیاز دارد اگر کمکی از دستم بربیاید انجام دهم. همه چیز که نباید تنها به نفع من باشد.

در رختکن تیم اتفاق جالبی که رخ داد مربوط به نشان دادن عدد چهار توسط شما بود. چیزی که بارها شاهد نمایش آن از سوی استقلالی‌ها بودیم و به نوعی آن را نماد خود می‌دانستند.


چهار که مال ما بود. این چهار با آن چهار خیلی فرق دارد و این چهار پوکر بود. بچه‌های ما یک سال و خرده‌ای تلاش کردند و همدل بودیم و در نهایت توانستیم چهارمین قهرمانی را به دست بیاوریم و آن را تقدیم هواداران عزیزی می‌کنیم که جای‌شان واقعا در استادیوم خالی است. امیدوارم هرچه زودتر این بیماری هم شرش کنده شود و در کنار هم جشن بگیریم. الان ما می‌خواهم چهار نشان دهیم و کلا می‌خواهیم این را نشان دهیم. این نماد چهار واقعی نماد ما شد و تمام. ما برای هواداران فوتبال احترام قائل هستیم. مسلما کری فوتبال را زیبا می‌کند. کری در عین احترام و بالا بردن حس رقابت. با بی احترامی کاملا مخالفم و ما کری می‌خوانیم در عین رقابت و الان هم می‌گویم چهار برای ماست و بهانه هم عمرا نمی‌گیریم!

البته در بازی بعدی قهرمانی شما مسجل خواهد شد.


ما برای همه بازی‌ها آماده هستیم و همه آنها برای ما حکم فینال را دارند. الان واقعیت را بخواهم بگویم چندان شاد نیستیم. این بیماری در کنار مشکلاتی که مردم را دارند مانع از این می‌شود تا از ته دل احساس شادی کنیم. همین مردم برای ما دعا می‌کنند. در شادی و غم در کنار ما هستند و ما دوست داریم این اوضاع هر چه زودتر درست شود. الان برای دل مردم بازی می‌کنیم تا با برد در این شرایط سخت و مشکلات بتوانیم لبخند را به لبان آنها بیاوریم، برای حتی یک روز، یک ساعت و ثانیه‌ای و این موضوع باعث خوشحالی ما می‌شود.


در جشن قهرمانی هواداران نیستند و جشن لذتبخشی را مطمئنا نخواهید داشت.


چرا نیستند؟ همین که دل‌شان با ماست، آنها را در کنار خودمان احساس می‌کنیم و این یعنی در کنار ما هستند. البته باید این را بگویم که یک سورپرایز جدید برای آنها دارم. بعد از جشن البته این سورپرایز را می‌گویم.

خبر مربوط به جدایی‌ات که این روزها شایعه‌اش جدی شده که سورپرایزت نیست؟


نه، جدایی که البته آدم از فردایش خبر ندارد! اما در جشن که نباید حرف از جدایی زد و در جشن باید سورپرایز خوبی برای هواداران داشت. بعد از فصل و انشاالله که جام لیگ و حذفی را گرفتیم درباره آن صحبت می‌کنیم.

احتمال اینکه حداقل به خانواده بازیکنان اجازه بدهند در جشن قهرمانی روی سکوها باشند وجود ندارد و از مسوولان این درخواست را ندارید؟


نه، بعید می‌دانم در این شرایط اجازه بدهند و اصلا بشود. جام را به خانه می‌بریم تا آنها هم سهیم باشند.

تگ ها


پرسپولیس تهران شجاع خلیل‌زاده