شرفی: کی‌روش به پیراهن تیم ملی ارزش داد

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت تیم ملی ایران در آستانه دومین صعود پیاپی به جام جهانی قرار دارد و اگر اتفاق عجیب و غریبی رخ ندهد این اتفاق امشب خواهد افتاد ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت تیم ملی ایران در آستانه دومین صعود پیاپی به جام جهانی قرار دارد و اگر اتفاق عجیب و غریبی رخ ندهد این اتفاق امشب خواهد افتاد. در همین روزهای  نزدیک به صعود، اکثر مربیان و پیشکسوتان فوتبال هم از تیم ملی و سرمربی بداخلاقش حمایت کرده اند. حتی کسی مثل امیر قلعه نویی هم در آخرین مصاحبه اش رویکردی مثبت نسبت به سرمربی پرتغالی تیم ملی داشته است. اصغر شرفی یکی از مربیان قدیمی فوتبال ما هم در مصاحبه ای درباره تیم ملی، بازی امشب و البته کارلوس کی روش حرف زده است. بخش هایی از حرف های شرفی را بخوانید:

با حسابگری های کی روش به جام جهانی می رویم

ما مسلما به جام جهانی می رویم. باید اتفاقات نادری بیافتد که نرویم. درصد نرفتن مان خیلی کم است. با توجه به حسابگری های کی روش و با این تیمی که داریم و شرایطی که برای تیم ملی درست شده این اتفاق به احتمال زیاد رخ می دهد.

پیراهن تیم ملی بار دیگر ارزشمند شده

کی روش کاری کرده که پیراهن ملی بار دیگر ارزشمند شده و هرکسی آرزویش است که آن را بر تن کند. اهالی فوتبال این مملکت که امروز دور و بر تیم ملی مان نیستند باید ببینند ثمره کارشان چه بوده است که کی روش آمده و فوتبال ما را به این خوبی رهبری می کند و حرکت می دهد.

سبک دفاعی تیم ملی به خاطر بازیکنان است

بنده در جایگاه مربی حاضرم 90 دقیقه بازی کنم و توپ هم به پایم نخورد و فقط دفاع کنم ولی گل نخورم. کی روش یک آدم دنیا دیده است. اخلاقش خیلی تند است و من خیلی چیزهایش را نمی پسندم ولی کار فنی اش را دوست دارم. حالت دفاعی تیم ملی به بازیکنانی که در تیم ملی در اختیار کی روش است بستگی دارد. قطعا اگر ما مسی یا کریستیانو رونالدو را داشتیم هجومی بازی می کردیم. ما با شرایط خودمان بازی می کنیم و فوتبال مان هم دارد روزهای خوبش را طی می کند. الان فوتبال مان در سطح آسیا خیلی خوب بازی می کند و باخت ندارد. ما یک روزهایی تن مان می لرزید و هر لحظه منتظر بودیم که الان گل می خوریم.

از حذف شدن در جام جهانی خسته شده ایم

کاری به کی روش ندارم. مردم ما از این فوتبالی که ما هر بار به جام جهانی برویم و اوت شویم خسته شده اند و دوست دارند به دور بعد برسیم. تاکنون هر بار رفته ایم اوت شده ایم. به اعتقاد من باید طرز نگاه مان به فوتبال عوض شود. طرز مدیریت مان تغییر کند. والیبال ما در آسیا می آمد به کره و ژاپن 3 بر صفر می باخت اما حالا ما کجاییم آنها کجا؟ این ثمره کار فدراسیونی است که متخصصانش را به سراسر ایران فرستاد. باید معرفت داشت و یادی کرد از یزدانی خرم که پایه گذار این والیبال بود. فوتبال ما هم در آن شرایط است و می تواند از سطح آسیا عبور کند. در دورانی که ما مربی تیم ملی بودیم با تیم های اروپایی بازی دوستانه می کردیم و الان این تیم ملی در حال بالا رفتن از سطح آسیاست. فوتبال ما نیاز دارد از این خط عبور کند تا به سطح جهانی نزدیک شود. اگر بخواهیم دلخوش باشیم به شکست ازبکستان و رسیدن به جام جهانی و دوباره اوت شدن پیشرفتی نکرده ایم.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال