شرمنده‌ام، از این اسب هم عذرخواهی می‌کنم!

سِر مارک تاد، سوارکار بزرگ و مشهور بعد از رفتار تند و خشن با اسب خود، از این حیوان و افکار عمومی عذرخواهی کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ویدئویی پرحشیه ای که در روزهای اخیر در شبکه های اجتماعی منتشر شده ، سِر مارک تاد، نماد رشته سوارکاری نیوزلند، را با مشکل جدی مواجه کرده است. این قهرمان 65 ساله المپیک در سال های 1984 و 1988 که در سال 2013 توسط ملکه بریتانیا به علت خدماتش در ورزش سوارکاری مورد تجلیل قرار گرفته و لقب "سِر" را دریافت کرده بود. اما حالا در ویدیویی که توسط یک کار آموز این رشته  در دو سال پیش گرفته شده، رفتاری عجیبی از سوی مارک تاد دیده شده است.


در این ویدئو تاد که در حال کندن یک شاخه برگ‌ درخت و ضربه زدن مکرر به یک اسب خاکستری نافرمان است. این اسب از پریدن از روی مانع آبی ممانعت می کرده و ظاهرا تاد حوصله کافی برای کمک به این اسب برای غلبه بر آب هراسی را به روشی ملایم‌تر نداشته است. این فیلم اخیرا در فضای مجازی منتشر شد و افکار عمومی نیز خواهان عذرخواهی از طرف این ورزشکار مشهور شده اند.


روز چهارشنبه، فدراسیون اسب‌دوانی بریتانیا اعلام کرد که مجوز مربیگری تاد را تا روشن شدن ابعاد این پرونده به حالت تعلیق درآورده است. این بدان معناست که هر اسبی که توسط او آموزش دیده باشد اجازه شرکت در هیچ مسابقه ای حتی در سطح بین المللی را ندارد. حیوان آزاری اخیرا در ورزش بریتانیا خبرساز شده و همین چند روز کورت زوما، مدافع وستهام به علت لگد زدن به کربه خود 500 هزار پوند جریمه شد.


اما مارک تاد که از رفتار خود پشیمان شده با انتشار بیانیه‌ای در این رابطه گفت: "یکی از مهم‌ترین مواردی که من همیشه به کارآموزان می گویم، تلاش برای ایجاد احترام متقابل بین اسب و سوارکار است و صبر و مهربانی بهترین راه برای رسیدن به نتیجه است. این اعتقاد همراه با همدلی همیشگی با حیوانات من را قادر می ساخت تا به موفقیت بزرگی در ورزش دست یابم. حالا نیز از صمیم قلب از این اسب و همه دست اندرکاران عذرخواهی می کنم.

تگ ها


اسب سواری