شروع تمرینات انگلیس برای یورو با پنالتی بود!

کالوین فیلیپس، مدافع تیم ملی انگلیس، فاش کرد که اولین جلسه بازیکنان این تیم و گرت ساوت گیت پیش از آغاز یورو ۲۰۲۰ درباره زدن ضربات پنالتی بوده است!...

به گزارش "ورزش سه"، انگلیس پس از صعود از مرحله گروهی رقابت های یورو ۲۰۲۰ قرار است روز سه شنبه در مرحله یک هشتم نهایی با آلمان، حریف دیرینه خود، رو به رو شود.

تجربه های گذشته انگلیس در عرصه های بین المللی و به خصوص برابر آلمان نشان می دهد که گرت ساوت گیت و تیم دستیارانش باید برای کشیده شدن بازی به ضربات پنالتی آماده باشند.

رکورد انگلیس در ضربات پنالتی اما چندان چنگی به دل نمی زند، اما آنها کلمبیا را در مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ در ضربات پنالتی شکست دادند و سخت کار کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که برای هر مانعی که یورو ۲۰۲۰ مقابل آنها قرار می دهد، آماده هستند.

کالوین فیلیپس در آستانه دیدار دوباره با آلمان در ومبلی لندن می گوید که او و هم تیمی هایش برای کشیده شدن بازی به ضربات پنالتی آماده هستند و اصلا اردوی تیم ملی انگلیس پیش از این تورنمنت با جلسه ای درباره زدن ضربات پنالتی آغاز شده است.

انگلیس در جام جهانی ۱۹۹۰ و یورو ۱۹۹۶ برابر مانشافت در ضربات پنالتی حذف شده است و در بازی روز سه شنبه برابر آلمانی ها به دنبال تلافی این دو شکست تلخ خواهد بود.

فیلیپس گفت: "اولین جلسه ای که ما در اردوی تیم ملی داشتیم درباره ضربات پنالتی بود. ساوت گیت در کمپ تیم ملی به ما نشان داد که می خواهد چه کار کنیم و چطور در این تورنمنت پیش برویم. او به ما گفت که کمابیش هر تیمی که در یورو قهرمان شده است در یک مرحله از این مسابقات مجبور شده در ضربات پنالتی پیروز شود.

او فیلم هایی از پنالتی زدن خودش و سایر تیم ها و همچنین انگلیس در جام جهانی را به ما نشان داد. او اکنون درباره این موضوع شوخی می کند اما او مربی است که به زدن ضربات پنالتی افتخار می کند. او می داند که در بعضی از تورنمنت ها و به خصوص این یکی نقش ضربات پنالتی بسیار عظیم است.

او در این باره بسیار صحبت کرده است و شنیدن تجربیاتی که خودش دارد خوشایند است. امیدوارم که اگر بازی به پنالتی کشیده شد ما بهتر پنالتی بزنیم. "

ساوت گیت در سال ۱۹۹۶ یک پنالتی حساس را در ومبلی از دست داد و مشتاق است که مطمئن شود هیچ یک از اعضای تیم فعلی او مانند او ۲۵ سال بدبختی مشابه را تحمل نخواهند کرد.

ساوت گیت بازیکنان با استعداد زیادی در اختیار دارد و تعدادی از بازیکنان انگلیس خوشحال خواهند شد که شانس خود را از روی نقطه پنالتی امتحان کنند. جک گریلیش، ستاره استون ویلا، در این گروه قرار می گیرد. فیلیپس عاشق کار در کنار گریلیش است که یکی از خلاق ترین بازیکنان لیگ برتر محسوب می شود.

فیلیپس درباره گریلیش افزود: "او یک هم تیمی عالی است چرا که شما را از دردسرهای زیادی نجات می دهد. کیفیت او در کار با توپ ترسناک است، اما وقتی من مجبور باشم مقابل او بازی کنم کار بسیار سخت می شود. ما در فصل گذشته برابر هم بازی نکردیم، اما آخرین باری که برابر هم به میدان رفتیم در مسابقات چمپیونشیپ بود.

ما آن روز داشتیم در این باره صحبت می کردیم و او می گفت که ان وقت‌ها بعد از فقط نیم ساعت دویدن چقدر خسته می شدیم!

بازی برابر یک بازیکن با کیفیت مثل او بسیار دشوار است. وقتی او شروع به دریبل زدن می کند، متوقف کردنش سخت است و من خوشحالم که در این مسابقات در کنار او بازی می کنم."

تگ ها


تیم ملی انگلیس گرت ساوت گیت جک گریلیش