شروع طوفانی پرافتخارترین تیم فوتبال زنان

ظهر امروز هفته اول فصل جدید لیگ برتر فوتبال زنان با انجام ۵ مسابقه پیگیری شد....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از گذشت ۸ ماه از پایان لیگ فوتبال زنان، ظهر امروز فصل جدید رقابت‌ها با حضور ۱۲ تیم آغاز شد؛ برخلاف فصل گذشته که رقابت‌ها به صورت مقدماتی و پلی‌آف انجام شد، لیگ امسال به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود. تقابل شهرداری سیرجان و همیاری آذربایجان غربی به دلیل حضور سیرجانی‌ها در بازی‌های آسیایی معوق شد تا هفته نخست فصل جدید با یک بازی معوقه پیگیری شود.

تیم خاتون بم که پرافتخارترین فوتبال زنان با ۷ قهرمانی به شمار می‌رود، در نخستین بازی فصل جدید در نیشابور به مصاف تیم تازه لیگ برتری شده کیان نیشابور رفت که شاگردان مرضیه جعفری با ارائه یک بازی برتر توانستند ۵-۰ حریف خود را درهم بکوبند؛ نگین زندی ستاره سرعتی بمی‌ها هت‌تریک کرد و زهرا قنبری خانم گل فوتبال زنان ایران توانست ۲ گل دیگر تیمش را به ثمر برساند.

سپاهان اصفهان یکی دیگر از مدعیان قهرمانی در ورزشگاه انقلاب کرج در مقابل هیات فوتبال البرز، کار سختی را داشت و در نهایت با تک گل مرضیه نیکخواه به پیروزی دست پیدا کرد؛ ذوب‌آهن دیگر تیم اصفهانی لیگ برتر فوتبال زنان، در مصاف با پالایش گاز ایلام در ورزشگاه فولادشهر در فاصله ۲ دقیقه با درخشش سلاله شاطری و سمیه فیضی توانست نخستین سه امتیاز فصل را از آن خود کند.

تیم ریشه‌دار و قدیمی ملوان بندرانزلی هم در ورزشگاه ملک‌نیا سنندج در مقابل تیم زارع باتری توانست با تک گل کیمیا کافی به پیروزی دست پیدا کند تا شاگردان معصومه جهانچی هم فصل جدید را با پیروزی آغاز کرده باشند؛ تقابل تیم‌های سارگل بوشهر و ملی پوشان شهرکرد هم با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نتایج هفته اول لیگ برتر فوتبال زنان (شنبه ۲۲ آبان‌ماه)

زارع باتری سنندج ۰ - ۱ ملوان بندرانزلی
نماینده البرز ۰ - ۱ سپاهان اصفهان
سارگل بوشهر ۰ - ۰ ملی‌پوشان شهرکرد
ذوب‌آهن اصفهان ۲ - ۰ پالایش گاز ایلام
کیان نیشابور ۰ - ۵ خاتون بم
شهرداری سیرجان - همیاری آذربایجان غربی (معوق)

تگ ها


فوتبال بانوان