شریفات: آقای کنعانی‌زادگان کلاس اهوازی‌ها را پایین نیاور!

بازیکن سابق استقلال در تقابل با این تیم توانست به یک امتیاز این دیدار جنجالی دست یابد و اکنون صحبت‌های جالبی در این خصوص مطرح می‌کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شریفات درباره دیدار مقابل استقلال و تساوی دو تیم می‌گوید: مسلما یک امتیاز برای ما امتیاز خوبی است اما طوری بازی می‌کنیم که تیم‌های بزرگ آسیایی هم می‌دانند که وقتی در اراک بازی می‌کنند کار بسیار سختی برای امتیازگیری خواهند داشت. از این به بعد هر تیمی که با آلومینیوم بازی دارد این را می‌داند که باید تمام تلاشش را انجام بدهد تا یک امتیاز بگیرد. ما این را مقابل استقلال و پرسپولیس نشان دادیم که بازی کردن در اراک بسیار سخت است. با روندی که آلومینیوم دارد مطمئنا این تیم هم یکی از قطب‌های فوتبال ایران می‌شود.

بازیکن باتجربه آلومینیوم با اشاره به کیفیت فنی بازی و اعتراضاتی که بابت اشتباه داوری آن شکل گرفته، می‌گوید:

بازی زیبایی بود که متاسفانه تنها تماشاگر نداشت. به نظرم یک امتیازی که گرفتند برای استقلال خیلی ارزشمند بود و فکر می‌کنم که خیلی به خاطر این امتیاز خوشحال باشند. اگر به صورت کلی بازی را در نظر بگیریم توپ و زمین در اختیار ما بود و این را هم باید بگویم که اشتباهات فوتبالی هم جزوی از فوتبال است. شیرینی فوتبال به همین چیزهاست، شما ببینید قبل از همین صحنه گل استقلال، پنالتی صد در صد هم برای ما اعلام نشد. پس ما در دقیقه ۷۰ باید یک بر صفر جلو می‌افتادیم و اگر این نتیجه رقم می‌خورد شرایط بازی فرق می‌کرد.

شریفات با اعلام اینکه در صحنه مربوط به گل ارسلان مطهری نزدیک صحنه بوده و توپ به پای مهدی قایدی برخورد داشته تا اعلام آفساید صحیح باشد، این‌طور توضیح می‌دهد: من نزدیک‌ترین بازیکن به این صحنه بودم و قاطع می‌گویم که اگر ببینید من قصد داشتم توپ را بزنم که قایدی جلوتر از من به توپ رسید و پاس را به نادری داد که آفساید بود. درست است ارسلان اصلا آفساید نبود ولی مهدی قایدی قبل از من به توپ ضربه زد تا او چیپ بزند و بعدش هم توپ به ارسلان برسد. 

شریفات درباره اعتراض استقلالی‌ها به داور بازی گفت: استقلال یک تیم در سطح کلاس جهانی است، بازیکنان و مربیانی که دارد در این اندازه هستند و شخصیت‌ بزرگی دارند. اگر یادتان باشد استراماچونی چنین صحبتی انجام داده بود که به نوعی تلاش می‌کند که اشتباهات داوری هم اگر به ضرر او تیمش باشد با عملکرد فنی بهتر و گلزنی بیشتر، علیه این اتفاق هم بجنگد. آقای پروین هم زمانی می‌گفتند که مقابل تمام تیم‌ها خودشان را از پیش برنده می‌دیدند اما برابر استقلال نمی‌توانستند چنین فرضیه‌ای داشته باشند. استقلال و پرسپولیس اگر به دنبال پیشرفت و آقایی در فوتبال ایران باشند و هستتد، نباید دنبال صحنه‌های داوری باشند. 

شریفات که برخلاف گذشته سعی دارد از کری‌ها دوری کند و منطقی با مسائل برخورد داشته باشد، در ادامه صحبت‌های خود می‌گوید: 

تمام تیم‌های بزرگ اگر ادعای بزرگی دارند باید فارغ از اشتباه داوری روند فنی بهتر خود را دنبال کنند و روحیه برنده بودن خود را تحت هر شرایطی نشان دهند.  تیم‌هایی مانند ما (آلومینیوم)باید یکی یا دو صحنه گل ایجاد کنند اما در بازی با استقلال دیدید که آنها در ۹۰ دقیقه تنها سه موقعیت داشتند. شما اگر ببینید ما موقعیت‌های بیشتری داشتیم،‌ از دقایق اول بازی موقعیت داشتیم. به هر ترتیب استقلال تیم پرآوازه‌ای است که باید بسیار قدرتمند در زمین ظاهر شود که کسی نتواند مانع پیشرفتش شود. 

بازیکن اسبق استقلال درباره دیدار با فرهاد مجیدی و حضور او روی نیمکت این تیم گفت: استقلال با آقا فرهاد، دوست و برادر خوبم مطمئنا می‌تواند نتایج بزرگی بگیرد و تا به امروز هم عملکرد آنها در لیگ برتر خوب بوده است. امیدوارم که در ادامه مسیر لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا نتایج درخشانی بگیرند تا دل هواداران را شاد کنند.

شریفات در پایان درباره ویدیوی منتشر شده از محمدحسین کنعانی‌زادگان  گفت: من بحث کری خواندن را کنار می‌گذارم، کنعانی با این صحبت‌ها کلاس خوزستانی‌ها را پایین آورد! نمی‌دانم او عصبانی است و شاید از اتفاقاتی در استقلال گلایه داشته باشد اما بازیکنی که ملی‌پوش است و در پرسپولیس هم حضور دارد باید الگویی برای سایر بازیکنان باشد. کار او مسلما اشتباه بوده و باید عذرخواهی کند تا این اتفاق را از ذهن هواداران استقلال پاک کند.

تگ ها


فوتبال ایران اسماعیل شریفات آلومینیوم اراک فوتبال