شریفات: رقیبان حریف ارتفاع اراک نمی‌شوند

&#۱۶۰;اسماعیل شریفات یکی از باتجربه ترین بازیکنان لیگ بیستم به حساب می آید و امسال با پیراهن تیم آلومینیوم اراک در رقابت ها حاضر می شود....

به گزارش"ورزش سه" وینگر سرعتی و تکنیکی خوزستانی چند روز قبل به اراک رفت تا در این فصل زیرنظر رسول خطیبی کار کند:" پیشنهاداتی داشتم اما تشکر می کنم از آقا رسول خطیبی که من اعتماد کرد و این فرصت را داد."


شریفات در ادامه گفت:" خیلی دوست داشتم با آقای خطیبی کار کنم. ایشان در سال های قبل تیمهایش بازی های خوبی را به نمایش می گذاشت، چه ماشین سازی، گسترش و تراکتور .. تیم های اقا رسول خیلی فوتبال خوبی بازی می کردند و خوشحالم که جزئی از تیم این مربی هستم. به همین خاطر اولین تماسی که با من گرفتند به اراک آمدم."


آلومینیوم فصل گذشته در رقابت های لیگ یک حضور داشت و امسال توانست به عنوان تیم دوم و در رقابت شدید بامس کرمان جواز حضور در لیگ برتررا بگیرد. با توجه به اینکه این تیم یکی از تیم های باامکانات لیگ برتر به حساب می آید امیدواری هایی نیز نسبت به آینده اش وجود دارد. شریفات در این رابطه گفت:" ما تیم خوبی هستیم و دیروز ذوب آهن را در یک بازی تدارکاتی بردیم. می خواهم از همین جا برای همه تیم های لیگ برتری کری بخوانم که در اراک به مشکل می خورند. یکی از دلایلش هم این است که اینجا ارتفاع بالاست و باعث خواهد شد که حریفانمان کار سختی داشته باشند. امسال تیمی نمی تواند به راحتی در اراک امتیاز بگیرد."


او اضافه کرد:" آلومینیوم از نظر ساختاری باشگاه خیلی خوبی است و من این را از همان روز اول متوجه شدم. علاوه براین زمین خیلی خوبی داریم و آقای رحمان رضایی مربی ذوب آهن گفت یکی از بهترین زمین های حال حاضر فوتبال ایران است.


اما نکته جالب در مورد همکاری شریفات و خطیبی این است که هر دو به طور همزمان در لیگ برتر بازی کرده اند هرچند رسول از سال ۹۰ دیگر مربیگری را آغاز کرد. مهاجم این فصل آلومینیوم گفت:" سیزدهمین سال است که در لیگ برتر هستم. از هجده سالگی و اولین بار توسط ایگناسیو در لیگ بازی کردم و سپس آقای جلالی آمد و در لیگ برتر من برای فولاد به میدان رفتم." او که در این سال ها در ده تیم مختلف بازی کرده در این مورد گفت:" با خیلی از تیم ها روزهای خوب و بدی داشتم اما فولاد بیشترین سهم را در زندگی حرفه ای من داشته است. فوتبالم با این تیم شروع کردم ، دو سال با این تیم بودم ، رفتم و برگشتم و دوباره هشت سال در فولاد بازی کردم."


شریفات که در پست های مختلف خط حمله بازی کرده است امسال اهدافی را برای خودش تعریف کرده است:" امسال هدف های مهمی برای خودم دارم. من یکی از باتجربه ترین بازیکنان لیگ برتر هستم اما هنوز ۳۲ ساله هستم و فرصت خوبی دارم. امسال با تمام وجود می جنگم تا بتوانم برای آلومینیوم یک بازیکن موثر بوده و یکی از بهترین های لیگ برتر باشم."


مهاجم سابق استقلال در بخش آخر صحبت هایش گفت:" من میخواهم تشکر کنم از کمیته تعیین وضعیت که از زمان اینکه تاسیس شده نمی گذارد حق بازیکنان خورده شود. من توانستم از استقلال خوزستان و استقلال تهران مطالباتی که داشتم را بگیرم و با وجود آنکه ارزش پول خیلی پایین آمده اما از این دو باشگاه هم تشکر می کنم که بالاخره تسویه کردند. من اما نفت مسجدسلیمان از دوسال پیش طلب دارم و کمیته انضباطی رای هم داده است. سال گذشته قرار بود جلوی ثبت قرارداد برای این باشگاه گرفته شود که نشد امیدوارم کمیته تعیین وضعیت برای اینکه من و دیگر بازیکنان به حقشان برسند کمک کند. ما دوسال پیش بدون هیچ امکاناتی تیمی را نگه داشتیم که نه پول داشت و نه امکانات و در یک فصل چندین مربی را عوض کرد."

تگ ها


اسماعیل شریفات آلومینیوم اراک