شش‌گانه بایرن مونیخ بهتر بود یا شش‌گانه بارسا؟

در تاریخ فوتبال جهان تنها دو تیم موفق به فتح تمام جام های موجود در طول یک فصل شده اند؛ بارسلونای افسانه ای پپ گواردیولای سال ۲۰۰۹ و حالا بایرن مونیخ سال ۲۰۲۰....

به گزارش "ورزش سه"، بایرن مونیخ با پیروزی برابر تیگرس مکزیک در فینال جام قهرمانی باشگاه های جهان، آخرین جام موجود را نیز به دیگر جام های قهرمانی خود در آلمان و اروپا اضافه کرد تا هر شش عنوان قهرمانی در دسترس را در فصل ۲۰۲۰ درو کرده باشد.

مارکا با مقایسه آمار این دو تیم، تلاش کرده مشخص کدام کدام تیم بهتری است، بارسلونای ۲۰۰۹ یا بایرن مونیخ ۲۰۲۰؟

لیگ

هر دو تیم بدون مشکل خاصی قهرمان لیگ شدند. بارسلونا با ۸۷ امتیاز و با ۹ امتیاز فاصله با رئال مادرید، تیم دوم جدول، در آن فصل قهرمان لالیگا شد و بایرن مونیخ نیز با ۸۳ امتیاز و ۱۳ امتیاز بیشتر از بورسیا دورتموند، بوندسلیگا را فتح کرد.

بارسلونا با ۲۷ برد، ۶ تساوی و ۵ باخت، با به ثمر رساندن ۱۰۵ گل و با ۳۴ گل خورده قهرمان لالیگا شد.

بایرن اما پس از ۱۴ بازی در بوندسلیگا در رده چهاردهم قرار داشت که این موضوع منجر به برکناری نیکو کواچ، سرمربی وقت این تیم، نیز شد. اما باواریایی ها در ۱۹ بازی از ۲۰ بازی باقیمانده خود در بوندسلیگا پیروز شدند و توانستند جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

جام حذفی

بارسلونا برای قهرمانی در کوپا دل ری در هفت بازی پیروز شد و دو مسابقه را مساوی کرد، ۱۵ گل به ثمر رساند و ۸ گل دریافت کرد.

باواریایی ها در هر شش بازی خود در جام حذفی پیروز شدند و در راه قهرمانی ۱۶ گل به ثمر رساندند و ۸ گل نیز دریافت کردند.

چمپیونزلیگ

نکته جالب توجه در مورد بارسلونا این بود که آنها در فصل قبل در لالیگا سوم شده بودند و مجبور بودند برای رسیدن به چمپیونزلیگ ابتدا در مرحله مقدماتی این رقابت ها بازی کنند. آنها در مجموع موفق شدند تیم ویلا کراکوف را ۴-۱ از پیش رو بردارند.

غول اسپانیایی سپس در پنج بازی نخست خود در چمپیونزلیگ پیروز شد و تنها آخرین بازی خود در گروه C رقابت ها را واگذار کرد، اما بارسا نتوانست در هیچ کدام از بازی های خود در دور حذفی در هر دو دیدار رفت و برگشت پیروز شود و با تساوی جنجالی و بحث برانگیز ۱-۱ برابر چلسی در استمقفورد بریج به لطف گل دقیقه ۳۴ اینیستا و با توجه به نتیجه بازی رفت، کاتالان ها به فینال رسیدند.

بایرن از سوی دیگر تمام ۱۱ دیدار خود در چمپیونزلیگ را برد  و تنها در فینال و برابر PSG بود که به زدن یک گل بسنده کرد!

سوپرکاپ

در دیدار سوپرکاپ هر دو تیم حریفان را گل باران کردند، بایرن ۳-۲ برابر دورتموند پیروز شد و باسلونا ۵-۱ اتلتیک را در دیدار رفت و برگشت شکست داد.

سوپرکاپ اروپا

هر دو تیم برای قهرمانی در سوپرکاپ اروپا به وقت های اضافه احتیاج داشتند. پدرو تنها گل بارسلونا برابر شاختار دونتسک را به ثمر رساند و خاوی مارتینز گل برتری بایرنی ها را در پیروزی ۲-۱ برابر سویا وارد دروازه حریف کرد.

جام قهرمانی باشگاه های جهان

اختلاف نظرهایی در مورد تک گل بنجامین پاوارد در پیروزی ۱-۰ بایرن برابر تیگرس مکزیک وجود داشت اما بارسلونا هم برای زدن گل برتری توسط مسی برابر استودیانتس د لا پلاتا نیاز به وقت های اضافه داشت.

آمار کلی

بارسلولای گواردیولا فصل درخشان خود را با ۴۶ پیروزی، ۱۳ تساوی، ۶ شکست، ۱۶۳ گل زده و ۵۹ گل خورده به پایان رساند.

بایرن مونیخ که ۱۰ بازی کمتر از بارسلونا در آن فصل انجام داده، توانست ۴۷ برد، ۴ تساوی، ۴ شکست، ۱۶۷ گل زده و ۵۱ گل خورده را در کارنامه خود ثبت کند.

به صورت متوسط در هر بازی بایرن گل های بیشتری به ثمر رسانده و بارسلونا گل های کمتری دریافت کرده است.

تگ ها


بایرن مونیخ فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال