شطرنجبازان ایران موفق به کسب ویزای ایتالیا نشدند

مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان جهان از فردا باید به میزبانی ایتالیا برگزار شود ، اما بعضی از شطرنجبازان جوان ایران برای حضور دراین میدان بزرگ موفق به گرفتن ویزا نشدند ......

مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان جهان از فردا باید به میزبانی ایتالیا برگزار شود ، اما بعضی  از شطرنجبازان جوان ایران برای حضور دراین میدان بزرگ موفق به گرفتن ویزا نشدند.

دراین بین بعضی ها سعی می کنند از آب گل آلود ماهی گرفته و تقصیرها را به گردن فدراسیون بیاندازند ؛ آنها با مطرح کردن موضوعاتی مانند بی پولی فدراسیون ناشی ازمیزبانی رقابت های قهرمانی بانوان جهان تلاش های فدراسیون برای اعزام نماینده هایش را زیر سوال می برند ، اما به گفته مسئولان فدراسیون شطرنج، مشکلاتی در سفارت کشور میزبان وجود داشت که مانع از صدور ویزا برای برخی از شطرنج بازان شد.

به این ترتیب سیدخلیل موسوی که جز سهمیه های رسمی ایران در این مسابقات بود،  همراه نفراتی همچون پرهام مقصودلو، مسعود مصدق پور و آرش طاهباز که تصمیم داشتند با هزینه شخصی خود به رقابت ها اعزام شوند، نتوانستند ویزا بگیرند . این در حالی بود که ظاهراً فدراسیون هم تمام تلاش خود را برای گرفتن دعوت نامه این نفرات به کار گرفته بود

محدثه علیجان زاده که از سهمیه های رسمی ایران محسوب می شد، ویزا گرفته و خود را به ایتالیا رسانده تا در رقابت ها حضور پیدا کند. همچنین آرین غلامی و سارا خادم الشریعه هم موفق شدند ویزا بگیرند و به ایتالیا بروند . به این ترتیب آرین غلامی در غیاب خلیل موسوی سهمیه پسران، محدثه علیجان زاده و سارا خادم الشریعه سهمیه دختران ایران در رقابت های ایتالیا خواهند بود.

 

تگ ها


اخبار روز المپیک