شطرنج نوجوانان جهان؛ دو طلا و یک برنز در انتظار ایران

مرحله نیمه‌نهایی مسابقات جهانی شطرنج نوجوانان، با راه‌یابی دو نماینده کشورمان به فینال پشت سر گذاشته شد....

 به گزارش "ورزش سه" به نقل از فارس، مسابقات آنلاین نوجوانان جهان، با درخشش فوق العاده شطرنج بازان نوجوان تیم ملی کشورمان در مرحله نیمه نهایی پیگیری شد.

در رده آزاد زیر ۱۰ سال سینا موحد نوجوانان شایسته کشورمان با شکست دادن اندی وود وارد از ایالات متحده آمریکا با ریتینگ ۱۹۷۵ با نتیجه قاطع ۲ بر صفر دست به کار بزرگی زد و به فینال این رقابت ها راه یافت و فردا برای کسب نشان طلای جهان پیکار خواهد کرد.

در رده آزاد زیر ۱۶ سال نیز امیر رضا پورآقابالا نوجوان ارزنده تیم ملی کشورمان موفق شد حریف خود کاردوس خوزه گابریل از کلمبیا را با نتیجه ۱/۵ بر ۰/۵ شکست دهد و او نیز با راهیابی به فینال، فردا برای کسب مقام نخست و تصاحب مدال طلا به مصاف حریف خود برود.

مهدی غلامی اوریمی دیگر نماینده شایسته کشورمان که در دور پیش استاد بزرگ نامدار کشور روسیه را پشت سرگذاشته بود در عین شایستگی نتیجه را ۱/۵ بر ۰/۵، به حریف قدرتمند خود شانت سرگیسیان از ارمنستان واگذار کرد و از صعود به فینال رقابت ها بازماند و فردا برای کسب نشان برنز به مصاف حریف خود خواهد رفت.

روز سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ دیدارهای نهایی و رده بندی قهرمانی نوجوانان جهان برگزار خواهد شد و هر سه ملی پوش نوجوان کشورمان با هدایت مهرداد اردشی سرمربی و کاپیتان با تجربه کشورمان به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

این رقابت‌ها با شرکت ۱۳۸۰ شرکت کننده از ۱۱۴ کشور جهان به میزبانی کشور گرجستان در حال برگزاری است.

تگ ها


شطرنج