شعر عجیب پیروانی درباره فتح الله زاده!

مربی سازنده فوتبال ایران معتقد است با کمترین پول هم می توان تیم هایی مانند برق شیراز و ابومسلم و ... را راه انداخت اما همان پول کم هم وجود ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، غلامحسین پیروانی را به عنوان یکی از سازنده ترین مربیان حال حاضر فوتبال ایران می شناسیم. مرد خوش اخلاق و متواضع شیرازی ها درباره مسائل مختلف فوتبال ایران عصر امروز در مصاحبه ای با رادیو به مانند همیشه نظرات جالبی ارائه داد. نظراتی به همراه اشعار آموزنده که همیشه آنها را از زبان این مربی شیرازی می شنویم.

اسپانسری وجود ندارد تیم های مهم را حمایت کند

تیم هایی مانند برق شیراز، راه آهن تهران، ابومسلم خراسان، بانک ملی، آرارات، دارایی، فجرسپاسی، ملوان بندرانزلی، قشقایی و ... تیم هایی نیستند که کسی بخواهد روی آنها سرمایه گذاری کند. اسپانسری وجود ندارد که روی این تیم ها سرمایه گذاری کند. هیچ تیمی در فوتبال ایران خصوصی و حرفه ای نیست. در میان شاید بتوان گفت کمی تراکتور از این قاعده مستثنی است.

برای پرسپولیس و استقلال باید هزینه شود

پرسپولیس و استقلال هم وزارتخانه همه کاره آنهاست. هر چند معتقدم برای این دو تیم باید هزینه شود چرا که تیم های خاص و مهم فوتبال ایران هستند اما حتما این هزینه ها باید برای تیم هایی که بالا نام بردم هم بشود. شما این ها را ببینید، بودجه این ها از سالی یک میلیارد بیشتر نیست و خودمان را گول نزنیم تا برای این تیم ها هزینه نشود همین تعداد باشگاه درست و بازیکن ساز هم از بین خواهند رفت. شاعر می گوید پادشاهی علم و طبل و سپاه می خواهد!

سپاهان پول دارد ستاره ها را می آورد

عدالت برقرار نیست. تیم هایی که خرج می کنند دولت به آنها پول می دهد. ببینید سپاهان به عنوان یک تیم خوب بودجه دارد و ستاره ها را به تیم می آورد. در این تیم ها میلیاردی هزینه می شود اما اینجا خبری از این پول ها نیست. ما در فوتبال شیراز و در همان فجر سپاسی اگر پنج ، شش میلیارد داشته باشیم هرطوری که شده سعی می کنیم موفق شویم. اصلا پنج و شش میلیارد هم شما بگو یک میلیارد! همین میزان پول هم برای کمک به تیم های بی بضاعت وجود ندارد. چهار دینار جهان پوشش عیب کهن است / من بیچاره ندارم همه عیبی به من است!

سرشب مست بدم باغ ونک بخشیدم/ دم صب هوش اومدم به گور بابام خندیدم!

متاسفانه در این میان مدیران هم وقتی برای تیم های اینچنین شریف و خوشنام نمی گذارند به مانند مدیرانی که در هیات فوتبال مشغول به کار هستند  عملا هیچ کار مثبتی برای تیم های شیرازی حاضر در فوتبال ایران نکردند. درباره مدیران ایرانی اخیرا شنیدیم که یکی از آنها از کشور سوییس پیشنهاد دارد تا مدیریت یکی از تیم های آنها را برعهده بگیرد. (اشاره به حرف های علی فتح الله زاده) با اینکه اصلا نمی خواهم به کسی بی احترامی کنم باید حرف شاعر را بگویم که گفته است: سرشب مست بدم باغ ونک بخشیدم/ دم صب هوش اومدم به گور بابام خندیدم! (به شوخی و با خنده)

با همان سپاسی قهرمان ایران شدیم

هیات فوتبال شیراز هم در این زمینه منفعل است و تلاشی صورت نمی دهد تا در پی آن بتوانیم به این تیم ها سر و سامانی بدهیم. با کمترین بودجه هم فجر و هم برق قهرمان شدند و به آسیا رفتند با کمترین بودجه این اتفاق افتاد اما الان چه ؟ حتی همان پول کم هم دیگر وجود ندارد. شیراز کسی محرم اصرار کسی نیست / ما با که نشستیم کسی یار کسی نیست! البته این شعر را من برای فوتبالی های شیراز خواندم به اشتباه ما را به سیاست وصل نکنند.

دور از حاشیه خیلی راحت ترم

خداراشکر الان در گوشه ای نشستم و آکادمی فوتبال خودم را دارم و بی دغدغه مشغول کار در آنجا هستم و از هر چه حاشیه است ۱۱ سال با فجر بودم و دو بار سومی و چهارمی ایران را آوردیم و در جام حذفی قهرمان ایران شدیم. برای پول مطرح نبود و این عشق و غیرت به پیراهن مان بود.

تگ ها


استقلال تهران غلامحسین پیروانی پرسپولیس تهران دسته یک فجر سپاسی