شفاف‌سازی خزانه‌دار فدراسیون در پرداختی به ویلموتس

خزانه‌دار فدراسیون فوتبال درباره مبلغ پرداختی به مارک ویلموتس و شایعات و حواشی موجود در این باره توضیح داد....

به گزارش "ورزش سه"، مارک ویلموتس مربی بلژیکی که جایگزین کارلوس کی‌روش در تیم ملی فوتبال ایران شد و نتوانست نتایج خوبی را به دست آورد، بعد از آنکه ۲ میلیون یورو از فدراسیون فوتبال پول گرفت ایران را ترک کرد و حالا بابت دریافت ۶ میلیون دلار به فیفا شکایت کرده است!


درباره ویلموتس مسائل زیادی مطرح است و شایعات بسیار مطرح شده؛ علی سلیمانی ، خزانه‌دار فدراسیون فوتبال در توضیح این اتفاقات بیان کرد: ماجرای پرداختی به ویلموتس اتفاقا یکی از شفاف‌ترین و مشخص‌ترین ها است. ما مبلغ دو میلیون یورو را با همکاری دو وزیر تامین کردیم و الان هم به خاطر همین پول بدهکار هستیم.


وی ادامه داد: جالب است که بدانید فیفا قبول کرده بود پول ویلموتس را پرداخت کند. آنها بعد از آنکه پول ویلموتس را دادیم، نامه زدند و اعلام آمادگی کردند تا پول را به حساب سرمربی بلژیکی بریزند اما به خاطر شرایط ویژه‌ای که قبل از بازی با عراق وجود داشت و او ممکن بود از نشستن روی نیمکت مقابل عراق منصرف شود، ما پول را جور کردیم و پرداخت کردیم.


خزانه‌دار فدراسیون فوتبال درباره شایعه پرداختی اضافه باشگاه گل‌گهر به ویلموتس تاکید کرد: اصلا چنین چیزی مطرح نیست و هیچ پولی از این بابت به ویلموتس داده نشده است.  


سلیمانی در پاسخ به این پرسش که آیا شکایت او به فیفا به جایی می‌رسد گفت: از نظر ما حق و حقوق ویلموتس کاملا پرداخت شده و نگرانی خاصی نیست. زمانی که ما پول را پرداخت می‌کردیم موضوع فسخ نبود و بعد از حساب و کتاب هایی که کردیم به نظر ما حتی شاید یکماه بیشتر هم به ویلموتس پول دادیم . به همین خاطر در لایحه‌ای که به فیفا دادیم خواهان عودت مبلغ اضافه‌ای شدیم که او از فدراسیون دریافت کرده است.


وی تاکید کرد: در قرارداد ویلموتس آمده بود که اگر قراردادش فسخ شود،او باید ۳ ماه حقوق اضافه بگیرد و نهایتا به همین بتواند استناد کند. وگرنه دادخواست او برای دریافت ۶ میلیون یورو اصلا منطقی نیست.

تگ ها


تیم ملی ایران مارک ویلموتس