شفاف سازی رسول‌پناه درباره استادیوم کاظمی و شهدای گمنام

سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس که به خاطر ابتلا به ویروس کرونا دو هفته را در قرنطینه بود بعد از طی دوران بیماری به سرکار خود بازگشت....

به گزارش" ورزش سه" مهدی رسول پناه سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس در گفت و گویی که امروز با خبرنگاران داشت گفت:" با دعای خیرمردم و لطف خدا سلامتی برگشت و مشکلی از بابت بیماری ندارم."


او در ارتباط با حکم فیفا درباره پرداخت ۷۴۵ هزاردلار به گابریل کالدرون گفت:" درمورد پرونده کالدرون همانطور که قبلا گفتم منتظر صدور رای بودیم که رای صادر شده است.

متاسفانه موضوعی که باعث این اتفاق شد تاخیر ۵ روزه در زمان پرداخت دستمزد کالدرون بود. روزی که ایشان فسخ کرد ما بیست روز فرصت داشتیم که قسط اول ایشان را پرداخت کنیم و به تفاهم برسیم اما پرداخت م ۲۵ ژانویه بود و منجر به صدور این رای شد. ما با خود آقای کالدرون رایزنی هایی انجام دادیم و قرار است به تفاهم برسیم. خود آقای کالدرون گفته که با باشگاه کنار می آید."


رسول پناه درباره پرونده برانکو هم گفت:" برانکو یک مربی بزرگ است و به گردن پرسپولیس حق دارد. متاسفانه به او بی مهری شد. ایشان مطالباتی داشت که باشگاه باید پرداخت می کرد." او در ارتباط با اینکه گفته می شد پرسپولیس از برانکو شکایت کرده است افزود:" متاسفانه گفته اند که ما یک شکایت ۱۳۰۰ صفحه ای از برانکو انجام  داده ایم. در حالی که اصلا اینگونه نیست. وقتی دادگاه CAS از ما مدارک خواست چون علاوه بر برانکو سه پرونده دیگر پانادیچ، ایگور و زلاتکو هم هست ما باید تمام مدارک را در شش سری کپی می کردیم که ناخودآگاه تعداد صفحات زیادی می شد.  متاسفانه برخی شیطنت کردند و نوشتند که پرسپولیس ۱۳۰۰ صفحه از برانکو شکایت کرده در حالی که ما حتی یک صفحه هم از ایشان شکایت نکردیم و تنها مدارک مورد درخواست CAS را فرستادیم."


او در بخش دیگری از صحبت هایش درمورد اینکه در مدت زمانی که در قرنطینه بود اتفاقاتی از جمله دو برد پرسپولیس و همچنین مثبت شدن تست تعدادی از بازیکنان فولاد و استقلال رخ داده هم گفت:" این را بگویم که در مدتی که درگیر کرونا بودم از خانه دورکاری کرده و امور پرسپولیس را زیرنظر داشتم. درمورد مسایل دیگر هم باید بگویم اتفاقاتی که برای استقلال و فولاد رخ داده می توانست اتفاق نیفتد. خوشبختانه پرسپولیس از این نظر مشکلی ندارد. من فکر می کنم دو سه بازی دیگر پرسپولیس قهرمانی اش همانطور که قبلا گفته بود مسجل شود. در ادامه هم چه لیگ ادامه پیدا کند یا نکند ما تابع تصمیمات سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هستیم."


مدیرعامل پرسپولیس در ادامه و درباره حرف حجت نظری عضوهیات مدیره باشگاه استقلال که گفته بود : اگر اصراری هست که قهرمان این فصل حتماً معلوم شود و جام به تیم مدنظر برخی افراد داده شود، می‌توانند از منیریه تهیه کنند و بیش از این با جان جوانان کشور بازی نکنند. من هم حاضرم هزینه‌اش را پرداخت کنم و خودم با اسنپ به آن باشگاه ارسال کنم! هم گفت:" آقای پیروانی و آقای خبیری جواب ایشان را دادند. به نظرمن صلاح نبود چنین حرفهایی زده شود و نمی دانم ایشان چرا چنین چیزی گفته است. آقای نظری عضو شورای شهر هم هستند ولی تازه به هیات مدیره آمدند و بی تجربگی کردند."


رسول پناه در بخش دیگری از صحبت هایش درمورد ورزشگاه هایی که قرار است به پرسپولیس تعلق بگیرد گفت:" ورزشگاه درفشی فر مشکلاتی داشت که با پیگیری های بخش حقوقی توانستیم کارهایش را انجام داده و الان در مرحله سندزدن قرار دارد. استقرار مکانی درفشی فر با هیچ ورزشگاهی قابل مقایسه نیست و سرمایه بسیار خوبی برای باشگاه است. همچنین ورزشگاه شهدای گمنام را به ما دادند که موقعیت خاص خودش را دارد. البته ورزشگاه شهیدکاظمی که الان در اختیار پرسپولیس است سند ندارد و اوقافی است. اما ارزش ورزشگاه شهدای گمنام بیشتر است ضمن اینکه پرسپولیس کماکان حق انتفاع از ورزشگاه شهیدکاظمی را دارد. استقلال هم همینطور است، آن ها هم علاوه بر دو ورزشگاه ، حق انتقاع از ورزشگاه امام رضا را دارند. جا دارد بگویم که از نظر کارشناسی ورزشگاه هایی که متعلق به پرسپولیس است بسیار باارزش است."


سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس در ادامه درمورد دستمزدهای بازیکنان و بدهی های سال های گذشته هم گفت:" در حدود هفتاد درصد دستمزد بازیکنان پرداخت شده و پاداش ها امروز به حسابشان واریز شده است. این عزیزان مطالباتی هم از دوره قبل دارند که من دستور پرداختش را داده ام."


او در ارتباط با این موضوع که علیرضا بیرانوند گفته بود که مسئول مالی باشگاه گفته که متمم بازیکنان را پرداخت نخواهد کرد هم گفت:"برداشت اشتباهی بوده است. من با مدیرعامل صحبت کردم و ایشان گفت چنین صحبتی با آقای بیرانوند نداشته است."


رسول پناه درمورد وضعیت اوساگوآنا و استوکس اضافه کرد:"براس اوساگوآنا هنوز نتوانسته ایم بلیط تهیه کنیم. درمورد استوکس هم به مدیرحقوقی باشگاه نامه زدیم که شکایت رسمی باشگاه از او را انجام بدهد."


او در بخش دیگری هم با اشاره به وضعیت جدایی دروازه بان تیم گفت:" بله اخبار درست است و آقای بیرانوند به بلژیک می رود. ما با باشگاه آنتورپ مکاتباتی داشتیم اما آن ها خواهان حضور بیرانوند در بلژیک بودند. او بازیکن آنتورپ است و باشگاه بلژیکی در حال مهیا کردن مقدمات سفر او است. "


مدیرعامل پرسپولیس در پایان در پاسخ به سوالی درباره وضعیت اینستاگرام پرسپولیس و برخی اتفاقات آن گفت:" ما حق تبلیغات را به آتیه داده پرداز و آن ها هم به یک شرکت واگذار کرده اند. نگرانی هایی از طرف هواداران وجود داشت و ما به همین خاطر تذکر کتبی دادیم تا حل شود."

تگ ها


مهدی رسول پناه پرسپولیس تهران