شفر: امیدوارم همه به این استقلال احترام بگذارند

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال از عملکرد این تیم در دیدار مقابل پیکان ابراز رضایت کرد....

وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال از عملکرد این تیم در دیدار مقابل پیکان ابراز رضایت کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: امیدوارم همه به این استقلال احترام بگذارند.

به گزارش مدال، وینفرد شفر در نشست خبری پس از دیدار مقابل پیکان اظهار داشت: اول از همه باید بگویم شروع بازی یک مقدار مشکل و سخت بود. می‌دانستیم تیم پیکان به خصوص در ضدحملات خوب است، اما هر چه از بازی گذشت و دقیقه به دقیقه بازی بهتر شد. از گل‌هایی که بازیکنانم و مهاجمانم یعنی تبریزی و ایسما به ثمر رساندند، خوشحالم.

امیدوارم همه به تیم من احترام بگذارند
وی در ادامه افزود: دیروز در نشست خبری گفتم که مشکلاتی داشتیم، اما از عملکرد همه بازیکنانم خوشحالم که با صددرصد توان جنگیدند و تلاش کردند. اکنون خوشحالیم و امیدوارم همه به این تیم احترام بگذارند.

برای شجاعیان و زکی‌پور خوشحالم
سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: بابت بازگشت داریوش شجاعیان خوشحالم که شش هفت ماهی بیرون بود. او امروز بازگشت و خیلی خوب هم بود. طبیعتاً وقتی یک بازیکن بعد از مدت‌ها بازی می‌کند، دچار اشتباهاتی می‌شود و خوشحالیم که امروز داریوش بازی کرد. تعویض او هم به این مربوط نبود که اشتباه کرد، بلکه او را تعویض کردیم تا ریسک نکرده باشیم و دوباره برای‌اش مشکلی پیش بیاید. از گلزنی زکی‌پور هم خوشحالم. البته او قبلاً هم گل زده بود که گل او را با آفساید مردود اعلام کرده بودند و این اولین گل فصلش بود.

مغرور نمی‌شویم و با قدرت به کارمان ادامه می‌دهیم
شفر خاطر نشان کرد: ما مغرور نمی‌شویم و به کارمان با قدرت ادامه خواهیم داد. باید خودمان را برای لیگ قهرمانان آسیا هم آماده کنیم و به هیچ وجه نمی‌خواهیم مغرور شویم تا کارمان را به درستی انجام دهیم. البته امیدوارم از فردا زمین تمرین مناسبی داشته باشیم تا بتوانیم کارهای تاکتیکی و ترکیبی مورد نظرمان را به درستی انجام دهیم، چون ما فوتبال یک ضرب و دو ضرب روی زمین را به نمایش می‌گذاریم و برای تمرین این سبک بازی، نیاز به زمین تمرین خوب داریم.

بازیکنانم برای اهداف‌شان جنگیدند
«چیزی که امروز دیدیدم یک کار تیمی بسیار خوب بود.»، وی با بیان این جمله افزود: بازیکنانم برای اهداف‌شان جنگیدند. امروز هم دیدید چه موقعی که گل زدیم و چه وقتی که اشتباهی می‌کردیم، همه به همدیگر کمک می‌کردند. وقتی مرتضی تبریزی، ایسما، وریا یا زکی‌پور گل زدند همه خوشحال شدند و حتی بازیکنان نیمکت‌نشین خوشحال بودند. اگر کسی بازی نکرد، ناراحت نبود و کسی اعتراضی به این نداشت که چرا بازی نکرده است و این برای روحیه تیمی ما بسیار مناسب است و می‌تواند در آینده بیشتر به ما کمک کند.

بازیکنان جوان ما هنوز صددرصد آماده نیستند و باید به آنها وقت بدهید
وی با تمجید از تیم داوری دیدار پیکان - استقلال اظهار داشت: در این فصل بهترین عملکرد از تیم داوری بود که دیده بودم. در صحنه‌ای که بازیکن تیم پیکان مدام دنبال خطای پنالتی بود، در حالی که خطایی رخ نداده بود و داور تصمیم درستی گرفت و او را تحسین می‌کنم. دوباره می‌گویم که باید به بازیکنان جوان ما وقت بدهید. بازیکنان جوان ما هنوز صددرصد آماده نیستند و با بازی ما به صورت کامل آشنا نشده‌اند. باید به آنها زمان بدهیم تا خودشان را نشان دهند.

امیدوارم برای بازی بعدی علی کریمی را داشته باشیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به اتفاقات دیدار مقابل پیکان ادامه داد: از کارت زردی که فرشید باقری گرفت، خوشحال نیستم. وقتی داور به او کارت زرد نشان داد، خودش متوجه شد چه اتفاقی افتاده و بازی بعدی را از دست داده است. امیدوارم برای بازی بعدی علی کریمی را داشته باشیم. باید از دکتر نوروزی درباره وضعیت علی کریمی سؤال کنم که آیا آماده خواهد شد یا نه. برای سرمربی تیم پیکان آرزوی موفقیت دارم. او مربی قابل احترامی است. امروز مقابل تیم او بازی سختی داشتیم. امیدوارم که خودشان را به لیگ برگردانند و از پیروزی‌های بعدی این تیم خوشحال خواهم شد.

هواداران منشا را پذیرفته‌اند و حالا او یک مرد آبی است
شفر در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد بازی کردن منشا یک سورپرایز بود و با توجه به غیبتش در تمرینات چرا به او بازی داد، اظهار داشت: خواستم شما را غافلگیر کنم! قبل از بازی با منشا صحبت کردم و از او پرسیدم به جز مهاجم مرکزی در چه پستی می‌تواند بازی کند که گفت هم راست و هم چپ بازی می‌کند. می‌خواستم او را آزمایش کنم و طبیعی بود شجاعیان را که تازه از مصدومیت برگشته است، از بازی خارج کنیم. ما این فرصت را به منشا دادیم که او را آزمایش کنیم. نمی‌گویم که بدون ایراد بازی کرد و ایرادهایی هم داشته، اما فکر می‌کنم بازی قابل قبولی از خودش به نمایش گذاشت و اکنون هم هواداران او را پذیرفته‌اند و حالا یک مرد آبی است. امروز نه، اما شاید در نشست‌های خبری بعدی راجع‌به یکسری مسائل صحبت کنم.